Онкологічні захворювання

Немає у світі нічого страшнішого, ніж хвороби, що знищують і руйнують життя людини. Медицина розвивається і зростає, проте засоби боротьби з деякими захворюваннями вона, як і раніше, не знайшла. Поговорімо про рак і про ті речі, які з ним пов'язані.

Гірка статистика говорить про те, що за останні 100 років за рівнем захворюваності та смертності онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), до 2020 року онкопатологія вийде на перше місце, а за даними Американської асоціації госпіталів, це відбудеться вже через 5 років. За даними ВООЗ, щороку знову хворіють 10 млн осіб. Фахівці вважають, що якщо в найближчі 15 – 20 років не буде розроблено ефективну профілактику, то кількість хворих на рак зросте до 20 млн., а кількість смертей – до 12 млн.

Статистика онкологічної захворюваності в Україні вражає: за останні десять років кількість хворих зросла на 25%. Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 2,6 – 3% на рік і рак продовжує «молодіти».

В Україні щороку виявляють понад 160 тис. нових випадків злоякісних новоутворень, майже 100 тис. жителів помирають від раку, причому 35% померлих – особи працездатного віку. За розрахунками фахівців, до 2020 року кількість вперше хворих на рак в Україні перевищить 200 тис. на рік.

Рак - це один з різновидів злоякісних пухлин (всього відомо більше ста різних видів), що виходять (ростуть) з клітин епітеліальної тканини (слизові оболонки, шкіра). Злоякісні пухлини, що виходять із клітин сполучної тканини (м'язи, хрящі, кістки, жирова клітковина тощо) називаються саркомами. З урахуванням того, що слизові оболонки є практично в кожному внутрішньому органі – рак також може виникнути у будь-якому з них (шлунок, легені, молочна залоза тощо). Зустрічається рак набагато частіше, ніж саркома і характерніший для літнього віку. Саркоми – навпаки, бувають найчастіше у молодих людей.

Рак викликаний зміною генетичного коду клітини. Під впливом різних факторів відбувається накопичення токсичних речовин в організмі, зміна в структурі ДНК клітини та клітина-мутант починає плодити собі подібних. Потрапляючи в кров і пересуваючись організмом через кров'яне русло, вона може почати процес розмноження практично в будь-якому органі.

Зазвичай імунна система організму швидко руйнує будь-які клітини, що відхиляються від норми. Рак може розвинутися тоді, коли одна з таких клітин, що не виявлена ослабленою імунною системою, починає безконтрольно розмножуватися.

Причин зростання онкозахворювань багато. Найголовніша причина – це бурхливий розвиток нашої цивілізації. Як ви знаєте, цивілізація наша технократична, розвиток її пов'язаний з появою величезної кількості нових механізмів, полів, випромінювань, хімічних сполук та іншого, що, як з'ясувалося, здебільшого має шкідливий, а часто саме канцерогенний вплив на організм людини. Мало того, цивілізація послідовно і невблаганно порушує екологічний баланс, що склався, який дозволяв природі «самоочищуватися», тому забруднення навколишнього середовища стало ще більш виражене і потужне. Те, чим ми дихаємо, що п'ємо і їмо містить безліч канцерогенів, про які не знали наші предки.

Найбільш значущими є різні хімічні речовини.

Радіація, про яку зараз дуже модно говорити, займає набагато скромніше місце, порівняно з хімією.

Побутова хімія. 70 тисяч нових товарів побутової хімії з'явилися після 1945 року. Лише США виробляє 113 млн. тонн синтетичних хімікатів на рік. Судіть самі. Дослідження Державного агентства з захисту навколишнього середовища дійшло висновку, що токсичні хімікати, виявлені практично в кожному будинку, в 3 рази канцерогенніші, ніж кислотні дощі та озонні діри разом узяті.

Доповідь, підготовлена ЕРА, наочно доводила, що 80-90% ракових захворювань спричинені впливом на організм людини токсичних субстанцій. Як зовнішні фактори, пов'язані з хімічним забрудненням, можна назвати такі:

  • присутність в атмосфері забруднюввльних речовин; водопровідна вода, яка недостатньо очищена, протікаючи по іржавих трубах, забруднюється ще й сполуками заліза, що підвищує онкологічний ризик;
  • при хлоруванні питної води утворюються речовини, здатні викликати рак, а при кип'ятінні гинуть тільки хвороботворні мікроби, але основні забрудники залишаються в тій же кількості;
  • пестициди, що надходять в організм із продуктами харчування, з повітрям та пилом;
  • куріння, зловживання алкоголем.

Як не дивно, медицина також опосередковано впливає на зростання онкозахворюваності. Розвиток фарм-промисловості дедалі більше виробляє хімічних препаратів для лікування різних захворювань. Хімічні препарати, які вживають для лікування тієї чи іншої хвороби, найчастіше є канцерогенними речовинами, що провокують появу клітин із зміненою структурою ДНК.

Несвоєчасне очищення організму може спричинити виникнення раку. Так, наприклад, скупчення і тривалий застій калових мас призводить до того, що в товстому кишечнику починаються активні процеси гниття і бродіння, в результаті яких виділяється до 200 видів ядів, такі як індол, скатол, феноли, здатні викликати пухлинний розвиток. А система товстого кишечника, що всмоктує гази, канцерогени, шлаки, продукти гниття, тим часом отруює нашу кров і лавиноподібно весь організм.

Стрес… Вченими підраховано, що постійне тривале перенапруження або важкі потрясіння (втрата коханої або близької людини) вдесятеро знижує можливість вбивати ракові клітини, що з'явилися в організмі, виводити токсичні речовини і боротися з бактеріями. Недаремно кажуть: «Постарів за два дні». Особливо варто зазначити порушення імунітету при хірургічних операціях. Вони є великим стресом для будь-якої людини, організм якої без того ослаблений. Жоден стрес для організму безслідно не проходить і тому вимагає згодом відновлення функцій деяких органів та систем, зокрема нервової.

Депресії... Існує думка, що люди, схильні до депресії, наражаються на більший ризик захворіти на рак. Але поки що постає питання, що першочерговіше — депресія чи порушення в організмі, які викликають власне депресію і можуть спровокувати зародження злоякісного процесу, необхідно підвищувати адаптаційні можливості організму. Найбільший фахівець у галузі онкології, професор Микола Васильович Лазарєв, ще в середині минулого століття запропонував для підвищення ефективності протипухлинного лікування раку наводити організм хворого на онкологічне захворювання у стан неспецифічно підвищеної опірності (СНПС) за допомогою адаптогенів (женьшень, китайський лимонник, розмарин, астрагал, ехінацея, кордицепс) – нешкідливих рослинних засобів з широким спектром дії. Численні учні Н. В. Лазарєва експериментально довели доцільність уживання адаптогенів для включення в комплексне лікування хворих на рак, для посилення протипухлинного лікування й усунення побічних ефектів, так і для запобігання рецидивів і метастазів раку.

В основі процесів, що викликають рак, також лежать руйнівні речовини, що утворюються в ході використання клітинами організму кисню, для спалювання їжі та отримання енергії. Процес окислення органічних речовин призводить до утворення вільних радикалів, які в свою чергу здатні пошкоджувати клітини, викликаючи небажані біохімічні реакції, які провокують рак. Нейтралізуються вільні радикали, тільки зустрічаючись з антиоксидантами, проте з віком кількість антиоксидантів в організмі виробляється все менше і менше.

Основними видами специфічного протипухлинного лікування раку є операція, променева терапія, хіміотерапія та гормонотерапія. Медики б'ються над проблемою зниження токсичності та побічних ефектів такого лікування раку. Однак і сам хворий на рак повинен знати ряд важливих моментів, по-перше, щоб не нашкодити собі, і, по-друге, щоб допомогти своєму організму впоратися з раковою пухлиною.

На жаль, імуномодулятори, що застосовуються в онкологічній практиці в системі традиційної медицини, мають або дуже високу вартість, що робить їх малодоступними для хворих на рак, або вимагають ін'єкційного способу введення, або мають виражені побічні ефекти. Усе це певною мірою обмежує їхнє застосування. У той же час людина, яка пройшла лікування раку, залишається тривалий час досить вразливою через зміни в системі імунітету. Дослідження показують, що порушення в різних ланках імунного захисту зберігаються у цих пацієнтів до 2 – 2,5 років, а отже, і відновлювати організм після перенесеного раку треба протягом такого тривалого терміну.

Що є основою оздоровлювальних заходів після проведеного специфічного лікування раку? Як вважає професор, головний науковий співробітник Російського онкологічного наукового центру РАМН, лауреат Державної премії СРСР, Самуїл Петрович Ярмоненко, «в основі традиційних методів реабілітації людини, яка перенесла рак, лежить використання, як правило, природних засобів, що містять життєво важливі мікронутрієнти – мінерали, вітаміни та мікроелементи».

Не всі пухлини є злоякісними, тобто раковими. Багато пухлин неагресивні і хоча виростають до великих розмірів, не схильні вражати навколишні тканини або поширюватися в інші частини тіла. Такі пухлини називають доброякісними. Засновник вітчизняної онкології професор Н.М. Петров пише: «Статистики доброякісних пухлин не існує і існувати не може, тому що якщо її збирати, вона показала б цифри, дуже близькі до загальної кількості людей, тому що майже у кожної людини десь у її тілі є зачатки тієї чи іншої пухлини …» Маються на увазі бородавки, родимі плями, жировики (ліпоми), поліпи, гемангіоми. Справа в тому, що поки що імунітет здоровий, доброякісні пухлини нешкідливі і не переходять у статус злоякісних.

 

Харчові антиоксиданти, такі як вітаміни А, С, Е та мінеральна речовина селен, перешкоджають виникненню раку, оскільки запобігають перебігу процесів, що провокують рак, і одночасно стимулюють імунну систему руйнувати генетично змінені клітини. Зменшення ризику розвитку раку насправді означає підтримку високої «бойової готовності» нашого антиоксидантного захисту.

Пропоновані нами фітокомплекси «CHOICE» працюють комплексно. Дія їх спрямована на відновлення правильного обміну речовин та функцій різних органів. Поповнення нестачі біологічно активних нутрієнтів забезпечує зміцнення імунітету, нервової системи, а також антиоксидантний та онкологічний захист.

Важливу функцію для підтримки в нормі імунної та антиоксидантної систем мають лікувальні трави та рослини, що входять до складу фітокомплексів «Імунна формула», «Лайфгард» и «Фрілайф», а також в інших фітокомплексах компанії «CHOICE». Вживаючи «Лайфгард» та «Фрілайф» ми підвищуємо імунітет та антиоксидантний захист, що у комплексі створює гарний протираковий захист. Однак, коли ми вживаємо інші фітокомплекси «CHOICE», в першу чергу «Комплекс ОМЕГА+», ми також сприяємо зміцненню імунітету та підвищенню антиоксидантного захисту, оскільки прозери та окремі трави, що містяться у всіх фітокомплексах «CHOICE», так або інакше впливають на ці системи. Наприклад, на зміцнення імунної системи також працюють: «Брейкблок», завдяки вмісту в ньому трави лепехи і безсмертника; «Лівсейф», завдяки кукурудзяним рильцям та деревію; «Клінхелп», тому що в його складі є трава кульбаби, кропива та подорожник; «Динаміка», що містить родіолу рожеву; «Норм», завдяки брусниці; «Баланс», що містить ромашку лікарську; «О.К.», завдяки хвощу польовому; «Бриз», завдяки подорожнику.

Займайтеся своїм здоров'ям постійно та комплексно! Тільки такий підхід матиме високу ефективність та дасть тривалий стійкий успіх. Здоров'я – це таке явище, що часто його починаєш цінувати лише тоді, коли втрачаєш. Навчіться цінувати здоров'я вище всього, що у нас є, тому що його втрата за своєю вагомістю у багато разів перевершує все, що ми з вами маємо (в концептуальному й матеріальному відношенні).  

«Здоров'я – справжня цінність людини».