Гінекологічні та урологічні захворювання

  1. Чоловіки та жінки – такі схожі й різні

  2. Аденома простати

  3. Золота осінь жінки

§ 1. ЧОЛОВІКИ ТА ЖІНКИ – такі схожі й такі різні

«І створив Бог людину за образом Своїм,
на образ Божий створив його;
чоловіка і жінку створив їх».
Біблія Буття, розділ 1, вірш 27.

Справді, ми так схожі один на одного, як зовні, так і прагненням знайти щастя, любов і багатство. Але в той же час є в нас і певні відмінності, як у фізіологічному, так і психологічному аспекті. Давайте їх розглянемо.

Зауважимо, що в цій статті ми торкнемося питань, пов'язаних зі здоров'ям і самопочуттям жінки та чоловіка, і звернемо увагу на деякі захворювання та стани, що викликають у нас дискомфорт. Але ми маємо на меті не налякати, а пробудити інтерес до свого здоров'я і дати той інструмент, який допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров'ям.

Відомо, що наші фізіологічні процеси регулюються особливими речовинами – гормонами. Вони впливають на обмін речовин, підтримують сталість внутрішнього середовища організму і навіть впливають на настрій людини. Якісний та кількісний склад гормонів залежить від функціонування залоз внутрішньої секреції, де і виробляються ці гормони. У чоловіків і жінок є однакові гормони, але є й деякі відмінності – це чоловічі та жіночі статеві гормони. У всіх нас є і чоловічі, і жіночі статеві гормони, але у чоловіків домінують чоловічі, а у жінок – жіночі. У цьому є основна гормональна відмінність чоловіків від жінок. Статеві гормони відіграють найважливішу роль у розвитку та функціонуванні наших організмів. Починаючи від відмінностей у будові тіла і до способу мислення обох статей людини.

Статева клітина, як чоловіків, так і жінок, має половинний набір хромосом. Поєднуючись один з одним, вони дають початок новому життю. Правильна робота органів відтворення людини залежить від злагодженої роботи ендокринної та центральної нервової системи. Зовнішні відмінні ознаки статі закладаються ще внутрішньоутробно і залежать від того, який набір хромосом сперматозоїда (з наявністю Х чи У хромосом) злився з яйцеклітиною. В організмі, за необхідності, вони перетворюються на основні гормони: естрогени, тестостерон, прогестерон та кортикостероїди. Вони виконують сотні завдань в організмі: від обміну речовин до відтворення нового організму.

Таким чином, з погляду фізіології, чоловіки та жінки не були створені однаковими. Їхня статева відмінність визначає і особливості поведінки в суспільстві, і у відносинах один з одним. Злагоджена робота гормональних систем чоловіка та жінки впливає на їхню здатність до дітонародження.

«І благословив їх Бог, і сказав їм Бог:
плодіться та розмножуйтесь, і наповнюйте землю……»
Біблія Буття, розділ 1, вірш 28.

Вагітність починається із зачаття. На перший погляд все просто, але статистичні дані говорять протилежне: в Україні кожна п'ята подружня пара, яка бажає мати дитину – безплідна.

Шлюб вважається безплідним, якщо вагітність не настає протягом року за нормального статевого життя. Близько чотирнадцяти відсотків подружніх пар зазнають труднощів із зачаттям дитини, причому в шістдесяти відсотках випадків це пов'язано з жіночим безпліддям. У той час, як причини безпліддя у чоловіків досить зрозумілі, цього не можна сказати про жіноче безпліддя, при якому проблеми із зачаттям можуть бути обумовлені порушенням функції статевих органів внаслідок інфекційних захворювань органів тазової порожнини, кістою або пухлиною яєчників, ендометріозом або гормональним дисбалансом. Чоловіче безпліддя (нездатність до запліднення, незважаючи на можливість здійснення статевого акту) зазвичай пов'язано з однією з двох причин: утворення малої кількості сперматозоїдів або їх недостатньою рухливістю. І те, й інше знижує ймовірність запліднення яйцеклітини. Проблеми з дітонародженням у понад тридцяти відсотків випадків обумовлені чоловічим безпліддям. Причиною чоловічої безплідності може бути дефіцит кальцію та цинку, що призводить до зменшення кількості та рухливості сперматозоїдів, а також знижує секрецію чоловічого статевого гормону – тестостерону, що призводить до зниження статевої активності чоловіка

Анатомо-фізіологічні особливості жіночого організму привертають до ризику запальних захворювань органів сечостатевої системи. Це пов'язано з тим, що ці органи у жінок розташовані досить близько до зовнішнього середовища (набагато ближче, ніж у чоловіків), і інфекції легко проникнути всередину жіночого організму. Серед жіночих хвороб часто зустрічаються кісти яєчників, мастопатія, ендометріоз, фіброміоми, які часто трансформуються на онкологічні захворювання жіночої статевої сфери. Причиною виникнення часто є дисбаланс жіночих статевих гормонів, а саме, переважання естрогену над прогестероном. Досягнення гормонального балансу сприяє прийом метіоніну, холіну і інозиту, речовин, що зміцнюють печінку, завдяки чому активізується процес перетворення естрадіолу, що протікає в печінці, на менш активну форму естрогену — естріол.

Крім перелічених хвороб, на стан жінок впливає менструальний цикл, який є результатом складних взаємодій жіночих статевих гормонів, рівень яких підвищується і знижується в різні періоди циклу, що триває приблизно протягом одного місячного місяця (28 днів). Багато жінок проживають цикл за циклом, не знаючи про ці гормональні процеси (не рахуючи кількох днів кровотечі). Близько третини всіх жінок страждають на неприємні симптоми, пов'язані з коливаннями рівня гормону, особливо протягом останніх семи днів циклу. Приблизно в однієї з таких жінок ці симптоми, відомі як передменструальний синдром (ПМС), з'являються майже щомісяця, в інших – зрідка.

ПМС проявляється у кількох формах: психічні розлади, занепокоєння, дратівливість, безсоння, депресія, порушення пам'яті, розсіяність, апатія, підвищений апетит, збільшення ваги, набряки рук та ніг, хвороблива чутливість молочних залоз, здуття живота і т. д. Деякі жінки страждають на всі ці симптоми, в інших спостерігаються лише окремі форми.

Приблизно в 50 – 80 % жінок на період менструації з'являються біль, але у 50% випадків біль призводить до втрати працездатності. Цей стан називається дисменореєю. Вона виникає найчастіше через інфекцію в тазовій порожнині, ендометріозі, аднекситі, кістах, фіброміомах, спайках внаслідок абортів тощо.

Коли дітородний період життя у жінки завершується, у яєчниках знижується вироблення жіночих статевих гормонів і починається фаза, яку ми називаємо клімактеричною. Менструальні цикли зазнають змін, втрачають регулярність, відбуваються все рідше, поки, нарешті, повністю не припиняться. Цей стан називається менопаузою. Крім того, у період зниження вироблення статевих гормонів у деяких жінок мають місце хаотичні менструальні періоди. Завершення репродуктивного періоду може супроводжуватись емоційною нестійкістю, депресією, гарячими припливами, збільшенням маси тіла, накопиченням рідини в організмі. Найнебезпечнішим і найгрізнішим ускладненням клімаксу є остеопороз, який характеризується зниженням кісткової маси та порушенням архітектури кісткової тканини. При цьому захворюванні збільшується крихкість кісток та ризик виникнення їх переломів. У середньому та похилому віці процеси руйнування починають переважати над процесами відновлення. Кістки стають тоншими, відчуваючи дефіцит мінеральних речовин, які надають їм міцності та твердості, і легше ламаються. Тяжкий перебіг клімаксу часто травмує психіку жінки, знижує впевненість у собі, значно погіршує якість життя.

На сьогоднішній день в Україні реальність така, що приблизно у половини подружніх пар більшою чи меншою мірою виникають статеві розлади. Найчастіше їх причиною є імпотенція. Зазвичай хвороба розвивається поступово і може бути наслідком таких захворювань як атеросклероз, гіпертонія, діабет або розсіяний склероз. Причинами можуть бути алкоголізм, вживання наркотиків, куріння, травми хребта, частий прийом лікарських препаратів. У ряду людей статеві проблеми виникають внаслідок перенесеної хвороби, хірургічних операцій або проходження будь-якого іншого курсу лікування, але набагато більше людей страждають від статевих розладів, що спричиняються емоційними стресами.

Однією з найпоширеніших причин, що негативно впливають на статеву функцію чоловіка, є запалення передміхурової залози (простатит). Передміхурова залоза (простата) - невелике специфічне утворення, залізистий орган, що є тільки у чоловіків. Вона розташована на виході сечового міхура і є сфінктером "жомом" для закриття сечового міхура та утримання в ньому сечі. Передміхурова залоза виділяє простатичний сік, який додається до сперми під час еякуляції. Це – та рідина, в якій знаходяться сперматозоїди – чоловічі статеві клітини. Через запалення простата збільшується, механічно здавлює сечовід, що призводить до порушення сечовиділення. Крім цього, запалення простати різко знижує потенцію. Статистика показує, що у 50% чоловіків віком від 40 років відзначається порушення функції та запалення простати. Згодом, якщо простатит не лікувати, він переходить у хронічну стадію і це призводить до аденоми простати – раку передміхурової залози, що є однією з основних причин смерті від злоякісних утворень у чоловіків. Доброякісне збільшення (гіперплазія) простати тісно пов'язане з недостатнім споживанням цинку протягом усіх попередніх років життя. Прискорене сечовипускання та інші симптоми суттєво зменшуються при використанні цинку, особливо у поєднанні з амінокислотами, такими як гліцин, аланін та глутамінова кислота. Ознаками прояву простатиту є прискорене сечовипускання, болючість під час еякуляції, відчуття неповного випорожнення сечового міхура та інші розлади сечовипускання. Іноді гіпертрофія простати протікає клінічно безсимптомно.

Спеціальні дослідження передміхурової залози у чоловіків віком близько сорока років, які ніколи не зверталися до лікаря з приводу простатиту, показали наявність морфологічних змін у передміхуровій залозі, які говорять про це захворювання у вісімдесяти відсотках випадків.

Звичайно, всі перераховані вище проблеми чоловічого і жіночого організму призводять до великого дискомфорту, і у кожного з нас періодично з'являється бажання позбутися цих проблем. Сьогодні ми покажемо шлях, як це можна зробити.

Для оздоровлення та правильної роботи репродуктивних органів чоловіка та жінки найбільш прийнятним та виправданим шляхом є введення в їжу людини біологічно активних комплексів – джерел натуральних вітамінів, мінеральних речовин, харчових волокон та комплексу лікарських рослин. Натуральна терапія здавна використовувалася лікарями поряд із дієтичними рекомендаціями, як доповнює дієтотерапію та підсилює її ефективність. У сучасному суспільстві застосування лікувально-профілактичних комплексів, які нормалізують функцію як жіночого, так і чоловічого організму, стає актуальним, оскільки вони мають цілу низку переваг перед синтетичними лікарськими засобами і тому кращі. Широке застосування синтетичних гормонів у лікуванні гінекологічних, урологічних та сексуальних проблем грубо порушує гормональний баланс інших залоз внутрішньої секреції організму. Використовуючи фітокомплекси, людина отримує широкий асортимент споріднених природних сполук, які впливають на його організм набагато м'якше і триваліше, ніж синтетичні засоби. Вони нетоксичні, краще переносяться, не викликають ускладнень та алергічних реакцій. Більше того, вони захищають від негативного впливу деяких фармакологічних засобів хіміотерапії і, як правило, не дають побічних явищ і не накопичуються в організмі.

Інструментом, за допомогою якого можна вирішити специфічні чоловічі та жіночі проблеми зі здоров'я, є створені українськими вченими жіночий комплекс «Біолайн» та чоловічий комплекс «Форвард».

Від уже наявних подібних комплексів, що випускаються багатьма фірмами, «Біолайн» та «Форвард» відрізняються тим, що до їх складу вміщено ПРОЗЕРИ (пророслі зерна вівса, пшениці та кукурудзи), які живлять організм життєво необхідними біологічно активними речовинами. Крім цього відмінною рисою прозера кукурудзи є високий вміст фітогормонів (рослинних андрогенів та естрогенів). В організмі вони діють подібно до людських естрогенів. Ці дивовижні молекули можуть стимулювати чутливі до естрогенів рецептори, розташовані, наприклад, у матці та молочних залозах, але вони також можуть блокувати засвоєння естрогену цими тканинами, «окупуючи» на клітинних мембранах ділянки, призначені для естрогенів (підвищений рівень естрогену зумовлює підвищення ризику кісти яєчників, мастопатії, фібром, а також рак молочних залоз, матки). Цей процес підтверджує той факт, що фітогормони не тільки регулюють, а й змінюють дію естрогенів та андрогенів в організмі, що позитивно впливає на здоров'я людини. Для довідки: ФІТОГОРМОНИ в жодному разі не можна плутати зі «звичайними» гормонами. «Звичайні» гормони – це речовини, які частіше завдають шкоди нашому здоров'ю, ніж користь. Фітогормони приносять тільки користь, і їх тривалий або постійний прийом значно зміцнює наше здоров'я, не завдаючи при цьому жодної шкоди.

Фітокомплекс «БІОЛАЙН»«Біолайн»

Жіночий комплекс «Біолайн» завдяки своєму складу допомогає запобігти розвитку багатьох захворювань, полегшує симптоми під час менструального циклу, нормалізує гормональний статус у період пре- та постклімаксу, забезпечує фізіологічне регулювання роботи жіночої репродуктивної системи та відновлює те, що робить жінку привабливою та бажаною, допоможе їй відчути всю повноту життя.

Фітокомплекс «ФОРВАРД»«Форвард»

До складу чоловічого комплексу «Форвард» входять компоненти, що надають підтримку практично всім органам та системам чоловічого організму. Однак його основна дія спрямована на запобігання запалення та збільшення простати, стимулювання потенції та запобігання чоловічого безпліддя.

 

Лікар гастроентеролог Г. Брославець
Лікар педіатр Н. Шаліта

 


§ 2. АДЕНОМА ПРОСТАТИ

Передміхурова залоза - чоловічий залізисто-м'язовий орган, який формою нагадує людське серце, знаходиться перед сечовим міхуром у тому місці, де з нього виходить сечівник, охоплюючи його конусоподібною «муфтою». Довжина передміхурової залози в нормі від 30 до 45 мм, а її вага – від 25 до 30г. Вивідні протоки передміхурової залози відкриваються в сечівник. У нормальному стані простатичні залозки продукують рідину із специфічним запахом. Простата виробляє цей секрет (від слова - секреція) постійно, проте, виділяється він у сечівник тільки під час сім'явипорскування. Секрет передміхурової залози збільшує обсяг сім'євої рідини на 25% і нейтралізує її слабокисле середовище, внаслідок чого сперматозоїди стають рухливими. Секреторна функція передміхурової залози залежить від рівня чоловічих статевих гормонів (андрогенів) у крові. Основний продукт органу – це секрет передміхурової залози, що є складовою сперми. При скороченні м'язів передміхурової залози відбувається викид сперми під час еякуляції (сім'явипорскування).

У віці 40-60 років у 60% чоловіків ця залоза вже збільшена, а серед тих, кому за 60, захворювання передміхурової залози спостерігаються приблизно в 80% випадків. У такому віці лише один із п'яти чоловіків не має вираженої аденоми. Останнім часом це захворювання сильно помолодшало. Гіпертрофію простати вже часто виявляють у тридцятирічних чоловіків. Більшість хворих звертаються до лікаря вже надто пізно, коли помічають застій сечі (сечовий міхур повністю не спорожняється, підтікає сеча тощо) У таких запущених випадках виноситься вирок: операція, яка за винятком поодиноких випадків призводить до імпотенції та інших серйозних ускладнень.

Аденома простати – це пухлина, а збільшення об'єму органу з допомогою зростання його часток. Відбувається розростання підслизового шару шийки сечового міхура. Збільшення простати призводить до деформації внутрішнього сфінктера сечівника та порушення його функції. При цьому втрачається скорочувальна здатність простатичної частини уретри, що заважає повному скороченню сечового міхура. Цей процес не є хворобою доти, доки не почне відбуватися здавлювання сечівника, який оточений передміхурової залозою з усіх боків. Якщо м'язовий шар сечового міхура потужний і з віком сильно не змінюється, він благополучно виштовхує сечу через здавлену уретру. В іншому випадку хвороба не змусить себе чекати.

Перебіг хвороби поділяється на три стадії. Перша стадія – початок хвороби, стадія компенсації, тому що збережені функції сечового міхура, нирок та сечовивідних шляхів. Якщо вчасно вжити заходів, то ця стадія ніколи не перейде в другу, коли йде ураження сечовивідної системи.

Симптомами першої стадії є затримка початку сечовипускання, млявість потоку, збільшення числа сечовипускань.

Якщо ж з'являється відчуття, що сечовий міхур спорожняється не повністю, а потік сечі стає все менше, і навіть доводиться напружуватися при сечовипусканні, це означає, що компенсаторні можливості м'язового шару сечового міхура вичерпані, і настала друга стадія хвороби. Сечовипускання вже відбуваються вдень майже кожні дві години, а вночі – до 4 – 5 разів. Порушення сечовипускання призводять до підвищення тиску у всій сечовивідній системі, що призводить до порушення функції нирок, а потім і їхнього запалення. На цій стадії можуть з'явитися ускладнення: гостра затримка сечі та пієлонефрит з ознаками інтоксикації, паховіі грижі від частого напруження, геморой і навіть випадання прямої кишки.

Якщо, як і раніше, не проводиться ніякого лікування, то настає найважча стадія хвороби, при якій сечовий міхур втрачає свій тонус (атонія сечового міхура). У цьому стані починається неконтрольоване виділення сечі. Загальний обсяг сечі при кожному сечовипусканні зменшується у багато разів. Сеча, що не виділилася, накопичується в сечовому міхурі і розтягує його, але він не пристосований до того, щоб зберігати сечу літрами. Застій сечі веде до підвищення активності бактерій, розвивається запалення сечовивідних шляхів та нирок. Третя стадія – це хронічна затримка сечі та хронічна ниркова недостатність.

Причини виникнення аденоми – надмірний вплив гормонів тестостерону та, особливо, дигідротестостерону (ДГТ) на клітини простати. У пацієнтів з доброякісною гіперплазією простати визначається підвищений рівень ДГТ, спорідненість якого до андрогінних рецепторів у 10 разів вища порівняно з таким тестостероном, у зв'язку з чим він виконує основну функцію у розвитку гіперплазії та аденоми простати.

Як попередити або зупинити дисфункціональні розлади, що вже почалися в передміхуровій залозі? Хіміотерапевтичні препарати часто викликають побічні ефекти, оскільки доводиться використовувати їх тривалий час. Але лікувального ефекту у боротьбі з гіпертрофією та аденомою простати можна досягти, вживаючи рослинні препарати, що містять у значних кількостях ситостерини та інші рослинні компоненти, які гальмують розростання тканин простати.

До таких рослин відноситься пальма Сабаля (Карликова пальма), екстракт якої вміщено до складу фітокомплексу «П.Сабаля». Основні компоненти цієї рослини ефективно зменшують гіперплазію простати. Механізм дії полягає у пригніченні роботи ферменту 5а-каталази, відповідального за процес перетворення тестостерону на дигідротестостерон (ДГТ), який призводить до збільшення передміхурової залози. Крім того, екстракт пальми Сабаля блокує клітинні рецептори ДГТ, що запобігає зв'язуванню ДГТ із простатою. Біологічно активні компоненти пальми Сабаля пригнічують також фермент ароматазу, який перетворює тестостерон на естрадіол, а також гальмує зв'язування естрогенів зі своїми рецепторами, послаблюючи їхню несприятливу дію на простату та чоловічі органи вцілому. Стероїдні компоненти рослини, які мають тонізувальну дію на чоловічу репродуктивну сферу, не тільки гальмують гіперплазію передміхурової залози, перешкоджаючи виникненню аденоми, а й нормалізують функцію тестикул, посилюючи сперматогенез та перешкоджаючи розвитку імпотенції. Пальма Сабаля має заспокійливу, знеболювальну, протизапальну та протинабрякову дію. Вона також має антисептичні властивості і використовується як сечогінний засіб.

Використання в рецептурі препарату кількох лікарських рослин, дія яких спрямована на запобігання того чи іншого захворювання, суттєво збільшує його ефективність, оскільки спостерігається принцип синергізму – коли одна рослина посилює дію іншого. Тому до складу фітокомплексу «П.Сабаля», крім екстракту пальми Сабаля, вміщено й інші лікарські рослини: каштан кінський, осика звичайна, кропива дводомна, пастернак посівний, петрушка кучерява, кріп запашний – вони усувають прояви багатьох функціональних розладів у чоловіків, особливо у літньому віці. Також важливу функцію мають прозери (пророслі зерна вівса, пшениці та кукурудзи), що входять до складу комплексу «П.Сабаля», які збагачують організм усіма необхідними поживними речовинами. Багатокомпонентні збори працюють у режимі «меню», коли організм сам вибирає ті природні біологічні сполуки, яких йому не вистачає, і синтезує їх у те, що йому необхідно зараз для власного відновлення і оновлення. При чому, немає агресивного впливу на організм людини, який практично завжди спостерігається при впливі на організм хімічно синтезованих засобів (ліків).

Дорогі представники сильної половини людства! Озброївшись знанням про виникнення неприємностей, пов'язаних з деструктивними процесами в передміхуровій залозі, не чекайте, коли у вас з'являться перші ознаки та симптоми аденоми простати. Починайте профілактику такого виснажливого захворювання, як аденома передміхурової залози, вживаючи натуральний засіб захисту у вигляді фітокомплексу «П.Сабаля». Цілком розумно буде з метою профілактики гіперплазії простати всім чоловікам, яким уже за сорок, хоча б один-два рази на рік проходити двомісячні курси прийому цього препарату, і «друге серце» чоловіка буде надійно захищене.

Лікар-практик Н.Шаліта

 


 

§ 3. ЗОЛОТА ОСІНЬ ЖІНКИ

«Сумніння юності пройшли, за роками напруженої роботи, діти виросли і не вимагають колишньої уваги. Може, тільки тепер починається для мене новий час, час, наповнений свободою, жіночою мудрістю, увагою до себе? Можливо, це взагалі найкращий період мого життя?» Так думають багато жінок «елегантного» віку, заплющуючи очі на деякі незручності, пов'язані з цим періодом життя. Головні болі, безсоння, припливи жару, підвищене потовиділення, зниження працездатності, стомлюваність, депресії тощо – всі ці дискомфортні стани поєднує в собі природний процес на певному етапі життя кожної жінки під назвою клімакс. Попри поширену думку, клімакс – це не якась хвороба, а абсолютно природний процес. Під впливом зовнішніх факторів (погана екологія, стреси, високе психологічне та фізичне навантаження, неповноцінне харчування, наслідки супутніх захворювань) цей процес видозмінюється, нерідко завдаючи жінкам чималих страждань. Але небезпека полягає не так у неприємних симптомах, як у прихованих до певного часу порушеннях обмінних процесів. Залишені поза увагою, вони можуть стати причиною остеопорозу, інсульту, інфаркту, урогенітальних порушень та інших захворювань.

Сходи в зрілість

У перекладі з грецької «клімакс» означає «сходи». Куди ж ведуть її щаблі?

Клімакс передбачає три стадії свого розвитку.

Пременопауза Пременопауза – перший його ступінь. У цей період менструації проходять нерегулярно – рідше, ніж звичайно, або навпаки частіше. Це пов'язано з тим, що в організмі порушено співвідношення гормонів естрогенів і прогестерону. Якщо місячні припиняються і не дають про себе знати протягом цілого року, значить, настала менопауза - другий ступінь.

А період життя протягом 3-5 років після останньої менструації називається постменопаузою - це третій ступінь клімаксу.

Існують медичні критерії: так, настання клімаксу у період з 44 до 52 років вважається нормою; припинення місячних до 40 років – передчасний клімакс; у 40-43 роки - ранній, а після 52-х - пізній.

Клімакс – стан, який рано чи пізно «наздоганяє» будь-яку жінку. Нерідко жінки переносять його так важко, що навіть потребують звільнення з роботи. Втім, є щасливиці, у яких клімакс протікає практично безсимптомно, але це, на жаль, не означає, що вони застраховані від усіх проблем у майбутньому.

Клімакс атакує поступово, починаючи з ранніх розладів.

Більшість жінок клімактеричного віку вважає, що найголовніша ознака клімаксу – різкі припливи жару та посилене потовиділення. Вони бувають здивовані, дізнавшись, що припливи йдуть у зв'язці з цілим букетом симптомів: головним болем, стрибками артеріального тиску, прискореним серцебиттям, нападами ядухи, ознобом, слабкістю, зниженням лібідо, сонливістю, дратівливістю, занепокоєнням.

Фахівці вважають, що депресії клімактеричного періоду – найсерйозніші, тому що в окремих випадках супроводжуються думками про суїцид. Треба бути готовою і до «ворога-невидимки», тому що через нерівномірне зниження рівня гормонів слизова оболонка матки може значно розростатися, що супроводжується тривалими та рясними матковими кровотечами. Наступні на черзі – середньочасні розлади – біль у сечовому міхурі, печіння та свербіж у зоні статевих органів, опущення матки та слабкість сечового міхура – це не що інше, як прояви клімаксу.

І ще один неприємний нюанс – старіння слизових оболонок. Вони стають більш сухими, змінюється їх кислотно-лужний баланс, що позначається на активності мікробів та появі кольпітів (запалення піхви на фоні атрофії слизової оболонки).

Насамкінець запускається «важка артилерія» – пізні порушення обмінних процесів, коли з організму вимивається кальцій. Найгрізніший прояв клімаксу – остеопороз (крихкість кісткової тканини) і, як наслідок, біль у суглобах, часті переломи та мікропереломи кінцівок, викривлення хребта. Плюс до всього можуть початися порушення роботи серця. Доведено: що менше рівень жіночих гормонів, то вище ймовірність інсульту та інфаркту міокарда.

Лікувати хворобу, а не симптоми

Основна проблема при клімаксі полягає в тому, що всілякі порушення змушують жінку звертатися за лікуванням до фахівців різного профілю: терапевтам, невропатологам, гінекологам, хірургам та ін. Уявіть, що від кожного з цих лікарів вона отримує по 2 – 3, а то й більше призначень різних засобів, що, в результаті, виливається в 10 - 12 найменувань. Таким чином, жінка з клімактеричними розладами вживає одночасно кардіологічні, гіпотензивні, спазмолітичні, снодійні, судинні, уроантисептичні та інші препарати. Всі вони не лікують, а на якийсь час знімають лише окремі симптоми, жодним чином не усуваючи справжню причину нездужань, і це призводить до значних порушень ендоекологічного характеру – гастродуоденітів, холециститів, панкреатитів, утворення каменів у жовчному міхурі та нирках.

У медичних колах існує думка про менопаузу як про хворобу недостатності естрогенів, тому призначається гормональна замісна терапія. Насправді ж рівень естрогенів у клімактеричний період знижується лише на 40 – 50%, тоді як рівень прогестерону падає до 0. Домінування естрогенів в організмі жінки призводить до перерахованих вище симптомів.

Гінекологи двома руками борються за гормональну замісну терапію: навіщо страждати, якщо цього можна уникнути. А ось онкологи схиляються до того, що гормональна замісна терапія виправдана тільки в тому випадку, якщо жінка почувається дуже погано або їй було проведено операцію з видалення яєчників ще до настання менопаузи. Хоча гормональна замісна терапія певною мірою і полегшує стан, але організму гормональний вплив завдає часто непоправної шкоди.

Фітокомплекс «М.ПАУЗА»Альтернативою гормональної замісної терапії є використання комплексу «М.Пауза» (менопауза), розробленого українськими вченими на базі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Академії медичних наук України. При його розробці були враховані практично всі тонкощі жіночого організму у всі періоди менопаузи (пременопаузи, менопаузи та постменопаузи), і до його складу увійшли лише натуральні інгредієнти:

Прутняк (авраамове дерево) – відновлює баланс жіночих статевих гормонів, перешкоджаючи виникненню клімактеричних розладів та фіброміоми. Усуває передменструальний синдром, менструальні спазми, посилює лібідо. Діоскорея ніпонська містить комплекс рослинних гормоноподібних речовин, що благотворно впливають на жіночий організм при клімаксі. Крім цього, діоскорея ніпонська нормалізує систему згортання крові, артеріальний тиск і знижує рівень холестерину, що дуже важливо в період менопаузи.

Татарник колючий – нормалізує діяльність надниркових залоз, що беруть участь у виробленні гормонів, має кровоспинну, сечогінну та бактерицидну дію.
Татарник колючий широко використовують як профілактичний засіб після видалення злоякісних пухлин. Він також збільшує силу серцевих скорочень і нормалізує серцебиття (що необхідно під час клімаксу).

Солодка – нормалізує діяльність надниркових залоз, має антиалергічну, імунотропну, протипухлинну, антиоксидантну та протизапальну дію.

Ізофлавоноїди сої – як фітоестрогени (рослинного походження) сприяють нормалізації гормонального балансу. Мають антиоксидантну дію, покращують кровопостачання жіночих статевих органів.

Люцерна – нормалізує гормональний баланс. Містить велику кількість біологічно активних речовин, що сприяють виведенню токсинів із лімфатичної системи; знижує рівень холестерину; підвищує фізичну та розумову працездатність; перешкоджає розвитку анемії.

Марь остиста та омела біла – сприяють запобіганню переродженню тканин статевих органів жінки в пухлини.

Хміль – заспокоює нервову систему, усуває безсоння та серцебиття, що дуже важливо в період менопаузи. Має сечогінну та жовчогінну дію.

Вітамін Е – підтримує функцію статевих залоз; має сильну антиоксидантну дію; забезпечує профілактику серцево-судинних захворювань; зміцнює імунну систему; уповільнює процеси старіння.

Магній відіграє важливу роль у зміцненні кісток у період менопаузи, знижуючи ризик виникнення остеопорозу.

Мідь – відновлює структуру кісткової та хрящової тканини, має протизапальну, антиоксидантну дію.

І нарешті, прозеры (пророслі зерна вівса, пшениці та кукурудзи) роблять комплекс унікальним, оскільки живлять організм необхідним набором амінокислот, ферментів, вітамінів, мінералів та інших життєво важливих речовин, посилюючи дію всіх інгредієнтів, що входять до комплексу «М.Пауза»

До сказаного вище важливо додати, що комплекс «М.Пауза» посилює вироблення власного прогестерону і це перешкоджає розвитку такого страшного захворювання, як остеопороз.

Багато жінок упевнені: де клімакс – там і старість. Насправді старіння – це стан душі, а не тіла.

Фітокомплекс «М.Пауза» збереже трепет душі та молодість тіла на довгі роки.

Лікар найвищої категорії Гавриш О.І.