«Лікарі, що померли, не брешуть». Лекція доктора Уоллока

Зміст
  1. Вступ
  2. Про тривалість життя
  3. Що потрібно робити, щоб дожити до 100-140 років
  4. Виразка шлунка, рак, артрит
  5. Хвороба Альцгеймера, камені в нирках, аневризми
  6. Передчасна сивина, кардіоамепатія, дефіцит олова, бору, цинку
  7. Мінерали, дефіцит кальцію, остеопороз
  8. Парадонтоз та запалення ясен, артрит, артеріальна гіпертонія, судоми, біль у попереку, діабет
  9. Металеві, келейдед- та колоїдні мінерали

§ 1. Вступ

Мені дуже приємно зустрітися з усіма вами.

«і якщо Ви понесете звідси лише 10% того, що почуєте, Ви вбережете себе від багатьох неприємностей, страждань, заощадите багато грошей і продовжите на багато років своє життя»

Я виріс на фермі на заході графства Сент-Луїс. У 50-х роках ми розпочинали з розведення м'ясних корів. Якщо ви знайомі з розведенням худоби, ви, напевно, знаєте, що єдиний шлях заробити гроші в сільському господарстві – це виростити власні корми, виростити власну кукурудзу, соєві боби та сіно. На млині для нас розмелювали кукурудзу, боби та сіно, додаючи туди безліч вітамінів та мінералів. Так ми готували корми для корів. Через 6 місяців цих корів можна було вже виставляти на ринок, ми робили відбір, залишаючи найкраще поголів'я для себе.

І, що цікаво, роблячи це для корів, ми самі, уявіть собі, не вживали жодних мінералів і вітамінів, адже ми були молоді, хотіли прожити 100 років без жодного болю та нездужань.

Це мене дуже хвилювало, і я спитав свого батька: "Тату, скажи, чому ти і для нас не робиш те саме, що і для цих корів?" І тоді батько подарував мені мудру думку, він сказав: "Помовчи, хлопче, ти маєш цінувати те, що щодня їж свіжі продукти з ферми, сподіваюся, ти мене розумієш?"

Я, звичайно, не став більше чіплятися, не хотів позбутися обіду чи вечері. Потім я вступив до сільськогосподарської школи і, отримавши науковий ступінь, став фахівцем з тваринництва, польових культур і ґрунтознавства.

Після цього я поїхав на 2 роки до Африки. Там мені вдалося виконати свою хлопчачу мрію: я працював з Мауром Паркінсом, багато хто з вас пам'ятає його за його книгою. Це велика людина.

Через 2 роки я отримав телеграму із запрошенням працювати в зоопарку у Сент-Луїсі. Національний інститут здоров'я виділив зоопарку позику у розмірі $78 млн і їм потрібен ветеринар, який робить розтин тварин, які померли природною смертю в зоопарку.

«Кожна тварина і людина, що померли природною смертю, помирають від неповноцінного харчування, тобто від дефіциту поживних речовин»

Я погодився, приїхав, але, звичайно, мені доводилося робити розтин тварин, що померли не тільки в цьому зоопарку, а й у зоопарках Брукволдса, Чикаго, Нью-Йоркського національного зоопарку, Лос-Анжелеського і т. д. У мої обов'язки входило не тільки робити розтин тварин, що померли природною смертю, але й знайти і спостерігати особин, надчутливих до забруднення навколишнього середовища, тому що на початку 60-х років ніхто до ладу нічого не знав про екологічні проблеми та катастрофи. Отже, досліджуючи причини смерті людей і тварин, я зробив 17 500 розтинів і ось до якого висновку я прийшов:

"Кожна тварина та людина, що померли природною смертю, помирають від неповноцінного харчування, тобто від дефіциту поживних речовин."

Результати хімічних та біохімічних аналізів з документальною точністю показували, що природна смерть настає через неправильне харчування, і це мене так вразило, що я повернувся до історії з коровами. Я написав 75 наукових статей та праць, 8 підручників спільно з іншими авторами та одну книгу самостійно. Її продавали за 140 доларів для студентів медиків. Я друкувався у 1700 газетах та журналах, виступав у телепередачах і де я тільки не виступав.

Але тоді, у 60-х роках, мої праці щодо харчування мало кого хвилювали. Що мені лишалося робити? Довелося повернутися до навчання та стати лікарем, а це дозволило мені використати всі ті знання про харчування, які я отримав у ветеринарній школі.

І, як не дивно, це спрацювало. Я провів 15 років у Торкмунді, штат Арігон, де займався звичайною лікарською практикою. І сьогодні я хочу поділитися з вами своїми знаннями та висновками, отриманими за ці 10-12 років. І якщо ви віднесете звідси лише 10% того, що почуєте, ви вбережете себе від безлічі неприємностей, страждань, заощадите багато грошей і продовжите на багато років своє життя. Вам цього не досягти, тобто не отримати ці додаткові роки життя, не досягти свого генетичного потенціалу просто так, без будь-яких зусиль з вашого боку.

§ 2. Про тривалість життя

даний час можна нарахувати лише 5 народностей, представники яких доживають до віку 120-140 років на Сході, Тибеті та у Західному Китаї.

Ці люди були описані ще в 1964 році Джеймсом Хілтоном, який написав книгу "Втрачений горизонт".

«генетичний потенціал тривалості життя становить 120-140 років»

Найстаршою людиною, згідно з наявними там даними, хоча я припускаю, що є деякі перебільшення, був доктор Лі з Китаю, який народився в Тибеті. Коли йому було 150 років, він отримав від імператорського китайського уряду особливий сертифікат, що засвідчує, що йому справді 150 років, а народився він у 1677 році. Коли йому виповнилося 200 років, він одержав другу грамоту. Документи свідчать, що він помер у віці 256 років. У 1933 році, коли він помер, про нього писали в «Нью-Йорк Таймс», «Лондон Таймс», де все було досить добре підтверджено документами. Можливо, йому було всього 200 років, не 256. У східному Пакистані жила група людей, яких називали богазами. Ці люди також відомі як довгожителі. Вони жили 120-140 років. У колишньому Радянському Союзі грузини, які вживають кисломолочні продукти, живуть до 120 років.

Вірмени, абхазці, азербайджанці доживають, чудово зберігшись, до 120 -140 років. У 1973 році в січневому номері "National Geographic" було вміщено спеціальну статтю про людей, які прожили 100 років і більше. Ці матеріали забезпечені прекрасними ілюстраціями, якими славиться цей журнал. Мені запам'яталися три з цієї безлічі фотографій.

На одній зображена жінка віком 136 років. Вона сиділа у кріслі, курила кубинську сигару, пила горілку та брала участь у вечірці. Вона чудово веселилася, не прикута до ліжка в будинку для людей похилого віку, якому ще потрібно щомісяця виділяти $2 000 зі свого рахунку. Вона насолоджувалась життям у 136 років. На іншій фотографії було зображено дві подружні пари, які святкують 100 та 115 річниці свого весілля.

На третій фотографії було зображено чоловіка, який збирає чай у горах Вірменії, слухаючи невеликий транзисторний приймач. Згідно з записами його метрик - дати народження, хрещення, запису даних його дітей - йому 167 років, і він був найстарішою людиною на планеті того часу. У західній півкулі славляться своїми довгожителі індіанці Волкобанди та знамениті жителі Еквадору, що жили в Андах, у південно-східному Перу, а також племена Тіті-Кака та Мачу-пікчу.

Так ось представники найстарішого племені Тіті-Кака живуть 120 років.

«але зазвичай, якщо ви занадто захоплюєтеся шоколадом чи солодким, це означає, що у вашому організмі не вистачає хрому та ванадія»

Американка Маргарет Піч зі штату Вірджинія, внесена до Книги рекордів Гіннеса як найстаріша американка, померла у віці 115 років від недостатності харчування. Точніше, вона померла від ускладнення після падіння. Хто з вас скаже, чого вона могла померти? Правильно від остеопорозу. Жінка померла від дефіциту кальцію в організмі. Вона не мала серцево-судинної недостатності, раку або діабету, але через три тижні після падіння вона померла, адже в організмі у неї не вистачило кальцію. Дуже цікаво те, що її дочка сказала, що перед смертю Маргарет Піч мала потяг до солодкого. Це захворювання відоме під назвою Пайка, ми говоритимемо про нього пізніше.

Але зазвичай, якщо ви занадто захоплюєтеся шоколадом або солодким, це означає, що у вашому організмі не вистачає хрому та ванадію.

В одній із третіх країн світу, в Нігерії, вождь племені Бауе помер у віці 126 років. На похороні одна з його численних дружин хвалилася, що коли чоловік помер у віці 126 років, у нього були всі зуби свої, а це ознака того, що інші органи його виконували свої функції належним чином.

Один чоловік із Сирії помер у віці 133 років у липні 1993 року, Його внесли до Книги рекордів Гіннеса не тому, що йому було 133 роки, багато хто доживає до цих років, і не тому, що у 80-річному віці він одружився в 4 раз, а тому, що після 80 років він став батьком 9-ти дітей. Якщо ви порахуєте, що на кожну дитину треба 9 місяців плюс рік на грудне вигодовування та рік між кожною дитиною, у вас вийде, що цей герой ставав батьком і після 100 років. Ось після чого його внесли до Книги рекордів Гіннеса.

Тому не впадайте у відчай, друзі, у вас ще є надія!

Тепер трохи науки.

У листопаді 1993 року в Аризоні було зроблено цікавий експеримент.

Три пари провели в ізоляції три роки, де їли здорову їжу, яку вирощували самі, дихали очищеним повітрям та пили незабруднену воду.

Коли вони вийшли, їх обстежили медики-геронтологи з Каліфорнійського університету Лос-Анджелесі.

Всі дані, аналізи крові та інші життєво важливі показники були закладені в комп'ютер Лос-Анджелеського університету, який видав прогноз, що якщо вони продовжуватимуть жити в такому ж режимі, вони можуть прожити 165 років.

І все це вкотре доводить, що прожити 120 – 140 років цілком можливо.

§ 3. Що потрібно робити, щоб дожити до 100 – 140 років

Середня тривалість життя американців сьогодні 75,5 років, а тривалість життя магістра чи лікаря 58 років.

Тож якщо ви хочете відвоювати у життя 20 статистичних років, не вступайте до медичної школи. Є дві основні речі, які ви повинні зробити, щоб потрапити до числа довгожителів.

Якщо ви дійсно хочете дожити до 100 – 140 років, запам'ятайте найважливіше:

«якщо Ви маєте можливість запобігти хворобі, особливо невиліковній, Ви повинні цією можливістю обов'язково скористатися»

По-перше, треба уникати небезпек, не наступати на міни, тобто мається на увазі, що треба уникати безглуздих і безпричинних небезпек. Звичайно, якщо ви граєте в російську рулетку, палите, п'єте, вибігаєте на середину швидкісної дороги в годину пік, щоб вас вдарила машина, ви навряд чи доживете до 120. Все це звучить смішно, але ви не уявляєте, тисячі людей помирають на рік через те, що роблять подібні дурниці. І я хочу, щоб ви про це подумали: там, де можливо, ви повинні захистити та убезпечити себе. Іншими словами, якщо у вас є можливість запобігти хворобі, особливо невиліковній, ви повинні цією можливістю обов'язково скористатися.

По-друге, ви повинні робити тільки те, що приносить користь.

Вам необхідно 90 харчових добавок: 60 мінералів, 16 вітамінів, 12 основних амінокислот і протеїновмісних білків і 3 основних жирних кислот. Всього 90 добавок до щоденної дієти, інакше у вас розвинуться захворювання викликані їх дефіцитом.

Сьогодні про це пишуть у газетах, говорять по радіо, по телебаченню, всі про це знають. цікавляться здоров'ям, довголіттям та харчовими добавками, і лікарі з нами говорять постійно про це. Але не тому, що їх до цього примушує їхня медична професія. Не подумайте, що це медики просять газетярів, ні, це відбувається тому, що така інформація сприяє кращому розповсюдженню газет.

Моя улюблена стаття з'явилася в журналі "Тайм" 6.04.92 року, і якщо ви її не читали, я дуже рекомендую знайти її в будь-якій шкільній чи публічній бібліотеці. Зробити кілька фотокопій та приклеїти їх на двері, у ванній, на холодильнику. Це всеосяжна стаття, в якій говориться, що вітаміни в змозі подолати рак, серцево-судинні захворювання та руйнівну дію старіння. На 6-ти повчальних сторінках цієї статті є всього лиш одна негативна думка, що озвучена лікарем, якому автор статті ставить питання: "Що ви думаєте про вітаміни та мінерали як харчові добавки до нашого раціону?". І ось що відповідає цей лікар: "Бездумне споживання вітамінів не приносить користі". Цю думку висловив Віктор Хубін, професор медицини Нью-Йоркської медичної школи Маутсінай. "Всі вітаміни як доповнення лише роблять нашу сечу дорожчою".

Якщо спробувати перекласти ці слова загальнолюдською мовою, виходить, що ми випорожнюємося доларами, якщо вживаємо вітаміни і мінерали, тобто просто витрачаємо даремно долари на вітаміни та мінерали.

Ось це він хотів сказати.

І якщо це опублікували, значить, у цьому щось є. Але ось що я маю вам сказати після того, як я зробив 17500 розтинів на 14501 особинах тварин з усього світу і на 3000 людей, і завжди сам хотів бути здоровим, маючи дітей, онуків та ще й правнуків, я вважаю, що не інвестуючи в себе на вітаміни і мінерали, ви інвестуєте в добробут і поліпшення життя лікарів медицини.

Я твердо вірю в те, що саме ми сприяємо збагаченню лікарів.

За період між 1776 і другою світовою війною уряд США витратив близько $ 8,5 млн на охорону здоров'я, наукові дослідження в галузі охорони здоров'я. Зараз на охорону здоров'я витрачається $1,2 трлн на рік і цього ще дуже мало, і кожному хочеться, щоб медицина була безкоштовною.

І я вам скажу, що якщо ми використовуватимемо для сільського господарства, точніше, для тваринництва, медичну систему людського типу, ваші котлети обійдуться зам 275$ за 0,5 кг. А от якщо ви скористаєтеся тією сільськогосподарською системою, яку ми застосовуємо у тваринництві, страхування на сім'ю з 5-ти осіб складатиме 10$ на місяць. Тож можете робити вибір. Я переконаний, що оскільки ми сприяємо збагаченню лікарів за допомогою страхування та державних субсидій, вони нам також дещо винні. А мають вони нам хоч би надсилати інформаційні листи про результати новітніх медичних досліджень.

§ 4. Виразка шлунка, рак, артрит

Хтось із вас, що сидять тут, отримував колись подібну інформацію від свого лікаря? Ні. Цікаво, чи не так? Але я маю велику кількість інформації, яку ви могли б отримати. Хочу поділитись із вами.

«Існує мінерал, видомий як бізмар, за допомогою якого ми могли б запобігти і вилікувати виразку шлунка»

Перше. Виразка шлунка. Хтось із вас чув, що причиною виразки шлунка є стрес? Вже 50 років тому ми знали у ветеринарії, що виразки свиней викликаються бактеріями. Дозволити собі дорогу операцію на шлунку свині ми не могли, а якби й змогли, ваша свиняча відбивна коштувала б вам $275 за 0,5 кг. Ми дізналися, що існує мінерал, що називається бізмар, за допомогою якого ми могли запобігти та вилікувати виразку шлунка у свиней без жодного хірургічного втручання. Ми так і зробили, і лікування обходилося приблизно $5 на свиню. Лікування за допомогою бізмара, інших мінералів та тетрацикліну. Національні інститути здоров'я лише у лютому 1994 р. виступили із заявою, що виразка шлунка викликається бактеріями, а не стресами, і може бути виліковною. Адже медичні дослідники зазвичай кажуть: "... демонструє обнадійливі результати, які можуть стати благотворними..." Зараз же Національні інститути використовують саме слово "вилікувати" без натяку. Вони говорять:

"... вилікувана методом, що поєднує мінерали бізмар і тетрациклін" Тим, хто не знає, що таке бізмар, достатньо зайти в будь-який продовольчий магазин або аптеку і купити за $2 пляшку з вмістом рожевого кольору. Вона називається пептобізма.

Отже, 1 ч. л. на день - і можна вилікувати виразку. Так що у вас знову є вибір. Можна вилікуватись за $5 або дозволити, щоб вас розрізали. Вибір за вами. Яка друга причина смертності серед американців?

Так, це страшне захворювання — рак.

У вересні 1993 р. у національному інституті онкології Бостонської медичної школи після спостереження за раковими хворими заявили, що ними виявлено протиракову дієту. Дослідження проводилися в Китаї з тієї простої причини, що в китайській провінції Хінай було зареєстровано найвищий рівень захворюваності на рак. Протягом 5 років дослідженню зазнали 29000 осіб. Їм давалися вітаміни і мінерали, що вдвічі перевищують норми, рекомендовані американцям, тобто якщо денна норма вітаміну С становить 60 мг, що рекомендується, то хворі отримували 120 мг.

Алан Пол, людина, яка удостоєна двох Нобелівських премій, говорила, що якщо ви хочете попередити ракові захворювання за допомогою вітаміну С, ви повинні вживати його 1 000 мг на день.

І ось результат: лікарі, які дуже сперечалися з ним, вже знаходяться на тому світі (царство їм небесне), а Алан Пол живе і живе. Йому 94 роки, він працює по 14 годин на день, 7 днів на тиждень, живе на ранчо у Каліфорнії та викладає у Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско.

«9 з кожних 100, приречених померти, вижили, а ті ракові хворі, кого вже визнали приреченими на смерть, але які вживали ці три компоненти, у 3 випадках зі 100 вижили»

Тільки вам належить зробити вибір, прислухатися до порад покійних лікарів або дотримуватися думки лікаря Пола. Отже, цілком нормально вживати вітамін С – подвійну норму, вітамін А – подвійну норму, нічого поганого не трапиться, а також цинк, рибофлавін, молібден тощо. І одна група особливо корисна. До неї входять три компоненти: вітамін Е, бета - каротин, мінерал селену. Ці три компоненти потрібно вживати у подвійній денній нормі, і якщо ви отримаєте лише 0,5% користі, вже добре. У групі пацієнтів, які отримували вітамін Е, бета-каротин, мінерал селену протягом 5 років, смертність у всіх випадках захворювання знизилася на 9%, тобто 10 із кожних 100 хворих, приречених померти, вижили, а ракові хворі, приречені на смерть, які вживали ці три компоненти, у 13 випадках зі 100 вижили. У випадках, що переважають у провінції Хинай раку шлунка і стравоходу, 21% вижили, тобто 21 людина зі 100. І в цьому випадку ваш лікар повинен був вам надіслати цю інформацію. Якщо він не хотів брати на себе відповідальність, він хоча б міг інформувати вас, щоб ви могли самі зробити вибір.

Ось чому таке ставлення до пацієнтів я вважаю просто смішним, а з іншого боку це ще одне підтвердження їхньої байдужості.

Далі артрит. З вересня 1993 р. у медичній школі Гарварда та Бостонської лікарні проводилося лікування курячим протеїном хворих з розпухлими внаслідок артриту суглобами. Вибиралися хворі, стан яких не покращувався внаслідок медикаментозного лікування артриту. Цим хворим проводили ін'єкції аспірину, мезотриксиду, преднізолону, кортизону, різні методи фізіотерапії. Єдине, що залишалося, це хірургічне втручання щодо заміни суглобів. Тоді я сказав: "Послухайте, ці люди стільки вистраждали, що якщо вони погодяться постраждати ще 90 днів, лише 3 місяці, я зроблю невеликий експеримент." Добровольців на цей експеримент погодилося 29 осіб. Ці 29 осіб, у яких всі можливості медицини були вичерпані, а покращення так і не настало, зазнали наступного лікування: їм щоранку давали чайну ложку з верхом подрібненого курячого хряща, розведеного в апельсиновому соку. І через 10 днів за спостереженням медичної школи в Гарварді всі болючі запалення та відчуття зникли, через 30 днів вони вже могли дозволити собі дещо, а через 3 місяці функції суглобів повністю відновилися.

§ 5. Хвороба Альцгеймера, камені в нирках, аневризми

А тепер я вас розсмішу.

Смішна частина пов'язана з висловлюванням лікаря, який проводив це дослідження у Гарвардській медичній школі. Він оголосив курячий хрящ ліками, бо якщо щось допомагає вилікувати хворобу, значить це можна називати ліками, що видаються за рецептами. Ми відразу ж бачимо, що його мізки починають гарячково підраховувати "... $300 капсула, всього 25 пацієнтів..." і т. д.

Ну а якщо з усім цим зв'язуватися немає бажання, можна піти в аптеку та купити ноксиджелон, жінки добре знають цей засіб. Його вживають для зміцнення нігтів та волосся. Основним компонентом є коров'ячий хрящ, який у свою чергу є хорошим закріплювальним засобом для ваших хрящів і кісток. Він зроблений з яловичих хрящів та зв'язок, і якщо ви вживатимете по 0,5 ч.л. щодня з апельсиновим соком у співвідношенні 1 унція на 100 фунтів ваги з колоїдними мінералами, то наступного разу, коли я сюди прийду, ви підніметесь на сцену і почнете мене цілувати та обіймати, якщо ще згадаєте про артрит. Хто з вас колись чув про хворобу Альцгеймера? Зараз про неї всі знають, а коли я був маленьким хлопчиком, хвороби Альцгеймера просто не існувало. Тепер же це одна з поширених недуг, що вражають одного з двох людей, які досягли віку 70 років. А як визначити і вилікувати хворобу Альцгеймера на ранній стадії у тварин? Уявіть собі, які збитки зазнали фермери, якби свиноматка не пам'ятала, навіщо вона підійшла до годівниці.

Тому 50 років назад почали вивчати у тваринництві, як запобігти та вилікувати у ранній стадії хворобу Альцгеймера. Робили ми це за допомогою великих доз вітаміну Е. Ви мали отримати лист від вашого доктора в липні 1992 року, тому що серйозна науково-дослідна школа Каліфорнійського університету Сан-Дієго з 1992 року заявила, що вітамін Е уповільнює втрату пам'яті при хворобі Альцгеймера. І в цьому вони відстали від ветеринарної медицини на 50 років.

Саме тому може бути вам надійніше ходити до ветеринара. Тепер скажіть мені, кому з вас доводилося відчувати таке неприємне переживання, як камені у нирках. Так, ось бачу кілька рук. О'кей.

Скажіть, від чого насамперед вам лікар велів відмовитись у харчуванні? Від кальцію. І жодних молочних продуктів, жодних продуктів, які містять кальцій. Тому що існувала впевненість "кальцій у нирках з'являється із кальцію з продуктів, які вживаєте в їжу".

Насправді камені в нирках походять із ваших власних кісток, коли ви відчуваєте дефіцит кальцію, ось тоді ви маєте камені в нирках. Тисячу років тому знали, що для того, щоб запобігти появі каменів у нирках свійських тварин, їм потрібно більше давати кальцію, магнезії та бору. Але бики, барани, молочна худоба, вівці мають таку анатомію, що коли вони хворіють на цю хворобу, вони просто вмирають. Коли ж у нас з'являються камені в нирках, болю залишається тільки шкодувати, що ти не можеш померти.

«Так кому ж ви повірите: тим, хто живе 120 років, чи тим, хто доживає до 58?»

Ми знаємо, як потрібно запобігати цьому захворюванню. Ви повинні були отримати від вашого лікаря лист ще в 1993 році, і в ньому мало говоритися, що кальцій знижує ризик утворення каменів у нирках. Було вивчено понад 40 000 пацієнтів, які були розділені на 5 категорій. У групі, яка отримувала найбільшу кількість кальцію, ніхто не мав каменів у нирках. Пам'ятайте, я казав вам, що лікарі доживають до 58 років, а ми з вами до 75,5? Так от, група людей професіоналів, які вказують вам, як жити, і запевняють, що ви не повинні вживати сіль, кофеїн, не їсти олію, а їсти маргарин, не робити будь-які дурниці, помирають у віці 58 років; тоді як люди віком 120 – 140 років кладуть шматок цукру в чашку чаю, а п'ють по 40 чашок щодня, тобто вживають по 40 шматків цукру на день, готують на вершковому маслі замість оливкової олії. Тож кому ж ви повірите, тому хто живе 120 років або тим, хто доживає до 58? Вибір за вами.

І тим не менше деяких з них я дуже поважаю. Серед них доктор Стюард Картред. Йому 38 років, він – сімейний лікар. Він опікується проблемами аневризми. Це розпухання ослабленої артерії через втрату еластичності тканини.

1957 року ми дізналися, що причиною аневризми є дефіцит міді в організмі. Ми працювали тоді над проектом, за яким ми досліджували 200 тис. індичок. Їм давали спеціальний раціон, до якого було включено 90 поживних речовин. І в перші 13 тижнів рівно половина індичок померла. При розтині у 125 тисяч індичок виявилося, що вони померли від аневризми. Збільшивши вдвічі кількість міді в раціоні харчування, фермери виростили 500 тисяч індиків, і жоден з них не загинув унаслідок аневризми.

Цей експеримент був зроблений також на мишах, кішках, собаках, коровах, свинях і ще не багатьох тваринах. І ми дійшли думки, що саме дефіцит міді є причиною захворювання.

§ 6. Передчасна сивина, кардіоамепатія, дефіцит олова, бору, цинку

«насправді набагато дешевше, практичніше і безпечніше, якщо ви прийматимете колоїдні мінерали»

Передчасна сивина – перша ознака, що у вас дефіцит міді в організмі. Причому, шкіра зморщується, тому що порушується еластичність тканин, з'являються кола під очима, лінії на обличчі, і ви стаєте схожими на висушений чорнослив. Крім того, існує така проблема як варикозне розширення вен, причиною якого є порушення еластичності тканин, все ваше тіло починає провисати, на руках, грудях, животі, на щоках повисає, і ви йдете до косметолога і вдаєтеся до пластичної операції. Насправді ж набагато дешевше, практичніше і безпечніше, якщо ви прийматимете колоїдні мінерали.

А тепер я вас познайомлю з іншим лікарем – Мартіном Картером. Він помер у віці 57 років. Він отримав ступінь лікаря у Гарвардській медичній школі, ступінь доктора медицини – в Ієлі. Коли його розтнули, визначили, що причиною смерті стала аневризма аорти. Такий висновок лікаря з лікарні Рокфеллерівського університету. Так ось чому помер лікар, від дефіциту міді. І в нього теж була "недорога" сеча. А ось інший приклад. Досить відома адвокат із Детройта Елен Джойс Уолтер померла у 44 роки. Вона відвідувала один із наймодніших спортивних клубів, знаєте ', зараз усі жінки хочуть мати сталеві кістки за малих витрат. Вона також померла від аневризми. За результатами розтину симптоми нагадували параліч чи крововилив. Причиною цього є також дефіцит міді. І в неї теж була "недорога" сеча.

Хтось із вас чув про людину на ім'я Стюард Буркер? Він написав 5 гучних книг про здоров'я, дієту, харчування, він отримав ступінь магістра медицини в медичній школі Тора - це один з найкращих медичних авторитетів у Бостоні. Його книги містять дієту для втрати ваги. Він писав ці книги для двадцятирічних і молодших, а сам помер у віці 40 років.

Хотілося б вам наслідувати приклад і дієту цієї людини? Він помер у 40-річному віці від кардіоамепатії, ричиною якої є дефіцит селену. Деякі фермери просто приходять в магазин, де продаються корми, і купують селен в ін'єкціях або таблетках для своїх тварин, щоб запобігти цьому захворюванню.

Доктор Стюард Буркер, хлопець, який написав 5 книг про поживні продукти, помер у 40-річному віці через дефіцит селену у своєму харчуванні. У нього теж була "недорога" сеча. Повірте, ви можете повністю запобігти кардіоамепатії всього за 10 центів на день, і якщо ви це не знаєте, ви просто дурні. Інакше я просто вас назвати не можу, якщо ви не вживаєте на день на 10 центів селену, щоб урятувати власне життя. Багато хто з вас, можливо, знає цю жінку. Її звуть Гейл Кларк. У віці 47 років вона була головним кардіологом графства в Сент-Луїсі. А здогадайтеся, від чого вона померла? Вона померла від кардіоміопатичного нападу. І ви, напевно, не раз бачили, як корови, які з молоком інтенсивно втрачають велику кількість кальцію, підбирають каміння, кістки, намагаються жувати сторонні предмети, гальку, покрівельну дрань. Це і називається панька. Хорошому фермеру необхідно доповнити їх раціон мінералами, інакше вони можуть з'їсти цілий хлів.

У людей такий феномен спостерігається часто. Вагітні жінки відрізняються тим, що вони постійно чогось хочуть, штовхаючи чоловіка в бік, кажуть: "Гей, вставай, хочу морозива з солоним огірком". Це походить від того, що плід, що росте, забирає з організму потрібні йому мінерали.

Невелика порада: подивіться на свої руки та обличчя. Якщо ви побачите рожеві плями, це є свідченням раннього дефіциту селену. Виявивши, почніть приймати колоїдний селен протягом 6 місяців. Все зникне. За півроку вам вдасться повернути цей процес. Адже якщо плями зникнуть зовні, вони зникнуть і на внутрішніх органах, мозку, серці, печінці, нирках. А хто з вас має низький цукор у крові? Добре, приблизно 10%. Напевно, вам доводилося бачити надто активних дітей, які накидаються на цукор.

«Пам'ятайте, я казав вам, що нам необхідно 90 елементів живлення: 60 мінералів, 16 вітамінів 12 амінокислот, 3 жирних амінокислоти»

Дефіцит хрому та ванадію призводить до низького вмісту цукру в крові.

Якщо не зважати на це, розвинеться всім відоме захворювання, що називається діабет. Що стосується дефіциту олова в організмі, це проявляється в такому поширеному явищі, як лисина у чоловіків, і у багатьох присутніх тут очевидний дефіцит олова. І якщо цей дефіцит довго не поповнюватиметься, розвивається глухота.

Далі йде дефіцит бору в організмі. Жінки повинні поважати та знати бір. Він допомагає зберігати в кістках кальцій, щоб захищати вас від остеопорозу. Бор допомагає виробленню естрогену, а чоловікам — виробленню тестостерону. Якщо не вживати достатню кількість бору, ви, жінки, дуже страждатимете під час менопаузи, відчуваючи всі неприємні для цього періоду відчуття. А чоловікам при нестачі тестостерону взагалі доведеться туго. Їм загрожує передчасна імпотенція.

Перша ознака дефіциту цинку в організмі — коли ви втрачаєте нюх і смак, коли вам не подобається їжа, приготована дружиною і ви скаржитесь, що не відчуваєте смаку. "Як я провела весь день на кухні, щоб приготувати смачний обід, а ти навіть його не хвалиш?" "Цікаво, я прийшов на кухню і нічого не відчув." Це дефіцит цинку. В експериментах на лабораторних тваринах з'ясувалося, що є приблизно 7 мінералів для збільшення тривалості їхнього життя вдвічі. Пам'ятайте, я казав вам, що нам необхідно 90 елементів харчування: 60 мінералів, 16 вітамінів, 12 амінокислот, 3 жирні амінокислоти.

І нам дуже пощастило, рослини здатні виробляти необхідні нам амінокислоти, вітаміни та жирні кислоти. Рослинам це під силу, і вам слід вживати в їжу 15-20 рослинних компонентів на день у правильних поєднаннях для того, щоб отримати ці необхідні 90 елементів. Теоретично це можливо, але більшість американців цього не роблять. Середній американець вважає, що якщо він з'їв трохи картоплі у вигляді чіпсів, він виконав денну овочеву норму. Потрібно підходити до цього правильно. Отже, незважаючи на те, що це теоретично можливо, мало хто з нас отримує потрібну кількість вітамінів, амінокислот, жирних кислот у потрібному співвідношенні у своїй дієті. І тому якщо вам дороге ваше життя, тому що мені моє, моїх дітей, онуків, ви повинні самі подбати, щоб вживати достатню кількість вітамінів, амінокислот, жирних кислот, тому що я гарантую, що якщо цього не зробити, то дожити до 120 чи 140 років буде неможливо.

§ 7. Мінерали, дефіцит кальцію, остеопороз

Це – мінерали. З ними пов'язана просто трагічна історія, тому що рослини більше не містять мінерали в жодному вигляді. Їх немає в ґрунті, їх немає і в самих рослинах.

«Я можу вам сказати, що наше з вами здоров'я теж на межі катастрофи, тому що більше немає мінералів у нашому ґрунті і тому ми з вами, всі разом і кожен окремо, несе повну відповідальність за своє здоров'я та свідоме додаткове вживання мінералів»

Ми приготували для вас копію сенату США, документ 2.64 з другої сесії 74 Конгресу.

У ньому говориться, що вміст мінералів у ґрунтах наших ферм зовсім виснажений і тому добутий з полів урожай, чи то зернові, овочі, фрукти, горіхи, не містить мінералів. Люди, які вживають ці продукти, автоматично набувають захворювання, пов'язані з дефіцитом мінералів і єдиний спосіб запобігти і вилікуватися — споживати мінеральні добавки. Так говориться у документі, підписаному Конгресом США у 1936 році.

Чи змінилася сьогодні ситуація на краще? Ні, краще не стало. Стало, на жаль, ще гірше. І причина полягає в тому, що фермери удобрюють ґрунт натрієм, фосфором та калієм. Три компоненти в різних поєднаннях і співвідношеннях. І ніхто не змусить фермера додавати в ґрунт ще 60 мінералів, тому що від них не залежить кількість урожаю. Тому щоразу збираючи врожай, тобто рослини, що висмоктують із ґрунту мінерали, багато фунтів на кожен акр, ви тим самим позбавляєте ґрунт цих самих мінералів. І якщо ви кладете назад 3 мінерали, а забираєте 60, ситуація нагадує ваш рахунок у банку, коли ви щомісяця кладете на рахунок $3, а рахунки виписуєте на 60$. Можете собі уявити, що станеться з вашими чеками. Звісно, вони можуть луснути.

Я можу вам сказати, що наше з вами здоров'я теж на межі катастрофи, тому що більше немає мінералів у нашому ґрунті і тому ми з вами, всі разом і кожен окремо, несе повну відповідальність за своє здоров'я та свідоме додаткове вживання мінералів.

Мене часто запитують: "А що люди робили 1000 років тому, коли вони не мали добрив, а в їхньому суспільстві були люди, які жили багато років? І що ви думаєте про єгиптян, китайців, індусів?" Вони жили навколо великих річок:

Нілу, Гангу, Жовтої, які приблизно щороку розливались і наповнювали все навколо. І щоразу під час повені, здогадайтеся, що відбувалося. Вода приносила мул і гірський пісок із гір на відстань тисячу миль. І люди молилися всім богам, які в них були, дякуючи за повінь. Ми молимося, щоб їх не було. А повені збагачували ґрунт опадами, мулом та мінералами, тим самим збагачуючи і врожай зернових культур. Король Філіп, батько Олександра Великого, одружився з 12-річною дівчинкою, королевою Єгипту Клеопатрою. Вона була далеко не Елізабет Тейлор у дорогій косметиці та вбраннях. Вона була плоскогрудим худим створінням, що не відзначалося сексуальністю. Чому ж король одружився з нею? Та тому, що у володіннях її були найкращі поля зернових. Всі знали, що краще зернових, ніж у Єгипті, ніде не знайдеш, а гігантська армія на чолі з його сином Олександром Великим збиралася завойовувати весь світ. Потрібні були неабиякі тортури для солдатів, щоб вони могли марширувати 20 годин, битися 6 годин і перемагати. Якби вони користувалися зерновими із виснаженого мінералами ґрунту, вони б і 20 хвилин не витримали, а швидше стали кричати "мамо, забери мене". Вони знали, що Єгипет – найкраще місце, де можна дістати зернові культури. Повені там постачали ґрунт відмінними мінералами і всі світові культури, що дали світові велике мистецтво і технології походять із цих місць. Вони мали великий розумовий потенціал, саме тому, що їжа, яку вони вживали, була багата на вміст мінералів. А тепер я зроблю ось що: я візьму кілька мінералів, пару всього, щоб ви мали уявлення, а це стосується всіх мінералів без винятку. Давайте візьмемо найпоширеніший мінерал кальцію. Про нього всі знають.

Дефіцит кальцію є причиною приблизно 147 різноманітних захворювань. Іноді вони називаються на ім'я людей, наприклад білсползі - це коли одна сторона вашого обличчя викривляється. Це не параліч, це просто парез лицьового нерва. Цей стан спричинений дефіцитом кальцію в організмі.

Остеопороз - це захворювання посідає 10 місце за смертністю серед дорослого населення. Захворювання це дуже дороге. Операція із заміни шийки стегна або кульшового суглоба коштує 35000 $, а якщо, не приведи Бог, два стегна, так це 70000 $. Добре, якщо вам це обійдеться безкоштовно і у вас страховка.

Місіс Кітц із Ретфорда, у штаті Вірджинія, яка померла у віці 115 років, якщо пам'ятаєте, померла внаслідок ускладнення після падіння. У тварин остеопорозу, як мені відомо, не буває. Наприклад, у вас у стаді 100 корів і цього року у вас немає жодного теляти, щоб покрити всі поточні витрати, і це вас турбує, адже доводиться платити за корми, послуги ветеринару, догляд за пасовищем і фермою, добрива, за ремонт паркану і т.д. У вас немає теляти, щоб продати його та отримати готівку для покриття поточних витрат. Ви телефонуєте ветеринару і кажете: "Що відбувається? Чи не потрібно позбутися цих корів?" Ветеринар приходить, оглядає корів та каже, що справа зовсім не у ваших коровах. Потім він оглядає бика і робить висновок: "Проблема зрозуміла — у бика остеопороз, з його кульшовим суглобом йому важко взаємодіяти з коровам". Але щоб запобігти цьому небезпечному захворюванню, треба давати новонародженому теляті кальцію всього на 10 центів в день, і він ніколи не будьте мати остеопороз.

§ 8. Парадонтоз та запалення ясен, артрит, артеріальна гіпертонія, судоми, біль у попереку, діабет

«Було б добре, якщо б мені вдалося переконати вас вживати мінерали самому, а не розраховувати на те, що вони надійдуть в організм із продуктів харчування»

Для профілактики пародонтозу та запалення ясен, дантисти та парадонтологи радять вам чистити зуби після кожної їжі та користуватися флосом. Як ветеринар, мені доводилося стикатися з сотнями тисяч тварин — мишей, щурів, кроликів, собак, овець, свиней, коней, левів, тигрів, ведмедів. Вони не страждають на захворювання ясен, вони не користуються флосом, у них часом несвіже дихання, але здорові ясна.

Причиною того, що у тваринництві ми не зустрічаємося із захворюванням ясен, в них немає дефіциту кальцію.

Далі проблема артриту. Якщо ви пам'ятаєте, ми вже говорили про курячий хрящ та желатин. 85% артритів спричинено остеопорозом суглобових закінчень кісток. Розрізняють звичайний артрит, остеоартрит, люмбаго, ревматизм, і всі вони є наслідком остеопорозу суглобових закінчень кісток.

Далі - артеріальна гіпертонія. Гіпертонія – це підвищення тиску. Перше, що вам рекомендує лікар, це знизити вміст солі у вашій дієті. Всі це знають, коли завжди це втовкмачували в голову. Але згадаємо корів. Перше, що фермер додає в їжу худоби, — це шматок солі.

«Уявляєте, лікар, який дожив до 58 років, каже вам не їжте сіль, не вживайте вершкове масло, а ті, хто прожили 120 років, вживали вершкове масло та сіль»

Жоден фермер не буде економічно життєздатний, якщо не додаватиме худобі шматок солі. Він просто помре, побачивши рахунки від ветеринара, просто збожеволіє. І нам пропонується повірити в те, що нам не потрібна сіль, що кількість солі, яку ми отримуємо в пшеничному хлібі, в салаті достатня. У це також не вірте. Уявляєте, лікар, який дожив до 58 років, каже вам "не їжте сіль, не вживайте вершкове масло", а ті, хто прожили 120 років, вживали вершкове масло та сіль.

Спробуйте вибрати. Я взяв контрольну групу в 5000 чоловік з підвищеним кров'яним тиском і збільшив вдвічі добове споживання кальцію, і через 6 тижнів припинив експериментувати, тому що у 65% цієї групи кров'яний тиск нормалізувався лише шляхом подвоєння вживаного кальцію. Коли ці пацієнти, які лікувалися у лікаря, з'являлися на прийом, лікар казав: "О, у вас нормальний кров'яний тиск, що ви вживали?" "Я брав участь в експерименті, споживав подвійну норму кальцію" - відповідав пацієн.

Наступна проблема - судоми. Ви прокидаєтеся серед ночі і не можете поворухнути ногою. Ми все це зазнали. Зазвичай, це дефіцит кальцію в організмі.

Далі слідує постменструальний синдром, емоційно-фізичний стан, який ми називаємо істерикоектомія У Каліфорнійському інституті Сан-Дієго було запропоновано подвоїти денну норму прийому кальцію — і 85% емоційних і фізичних симптомів як не бувало

І останнє - біль у попереку. 85% американців страждають від болю в попереку незалежно від того, чи працюють вони за комп'ютером, чи розвантажують вантажівки або водять великі автобуси Це велика американська трагедія. Насправді, біль у попереку – це остеопороз хребця, незалежно від того, чи є проблема з хребетними дисками, чи ні. Якщо диску немає на чому триматися, хребець стоншується, руйнується, особливо якщо у вас дефіцит міді.

Останнє, про що я хочу з вами поговорити, – це діабет.

«Діабет можна запобігти і вилікувати за допомогою хрому та ванадію»

З цією проблемою бував пов'язаний кожен. Це третя причина смерті дорослого населення США. Він має ускладнення, побічні ефекти, зокрема сліпоту, порушення ниркової діяльності, серцево-судинні захворювання різного ступеня. Що у свою чергу є першою причиною смертності серед американців. Якщо у вас діабет, тривалість вашого життя в середньому нижча, ніж у того, хто його не має. У 1957 році ми дізналися у ветеринарії, що можна запобігти та вилікувати діабет за допомогою мінералів. Ці дані були опубліковані в офіційному журналі, який представляє науку в національних інститутах здоров'я, де було сказано, що "діабет можна запобігти та вилікувати за допомогою хрому та ванадія". Один тільки ванадій, згідно з даними університету Ванкувера та медичної школи Брітіш колумбіум, може замінити інсулін у дорослих діабетиків. Звісно, вони можуть відразу скасувати свій інсулін. У багатьох людей процес триває 4-6 місяців, тобто це поступовий процес, протягом якого треба вживати адекватну кількість хрому та ванадію. Я на власні очі бачив, як це працює на сотнях пацієнтів.

Було б добре, якби мені вдалося переконати вас вживати мінерали самому, а не розраховувати на те, що вони надійдуть в організм із продуктів харчування. А тим більше залежатиме від того, що упаковано в коробки, пакети, пляшки.

§ 9. Металеві, келейдед- та колоїдні мінерали

Існує три типи мінералів, на які ви повинні звернути особливу увагу.

Перший тип - металеві мінерали. Це ті, які видобувають переважно з кам'яних порід. Вони засвоюються лише на 8-12%. А коли ви досягаєте віку 25-40 років, їх засвоюваність падає до 3-5%.

Дуже погано, якщо ви вживаєте щось на кшталт кальцію-лакте (глюконат кальцію), що є звичайним металевим мінералом. Припустимо, що це кальцій-лакте у таблетках по 1000мг. Багато людей, вживаючи по 2 таблетки на день, кажуть: "Лікарю, я вживала дуже багато кальцію. Я чула передачу по радіо про артрити і приймала 2000 мг кальцію на день, але це не полегшило мій артрит, а стало гірше". Запитую: "А який саме кальцій ви вживали?" Відповідають: "Кальцій-лакте". Ось у цьому і є ваша помилка, бо лише 250мг із цієї кількості є металевим кальцієм. І якщо врахувати, що ви засвоюєте лише 10% з цієї кількості, і 750мг, що залишилися, - це лактоза і молочний цукор, а 10% від 250мг становить 25мг. Тобто, якщо ви вживаєте 2 таблетки, ви отримуєте не 2000мг, а 50мг. Виходить, що для того, щоб отримати необхідну кількість кальцію, вам необхідно вживати 90 таких таблеток на день, по 30 під час кожного прийому їжі. І не забувайте ще про інші 59 мінералів.

У 60-ті роки у сільському господарстві почали використовувати. келейдед-мінерали.

Ці мінерали є металевими мінералами з амінокислотами, протеїнами або ензимами, що обволікають металевий атом. Така форма мінералів збільшує їхню абсорбцію на 40%. Ось тому харчова промисловість захопилася цією ідеєю.

Третя форма мінералів називається колоїдні мінерали.

Вони мають найвищу абсорбцію. Адже саме абсорбція, всмоктування, хвилює нас найбільше.

Колоїдні мінерали всмоктуються на 98%, що у 2,5 рази більше, ніж келейдні мінерали та у 10 разів більше, ніж металеві. Колоїдні мінерали можуть бути тільки в рідкому вигляді і в дуже маленьких частках, у 7000 разів менше, ніж червоне кров'яне тільце, еритроцит. Кожна частка негативно заряджена, а покриття кишечника заряджено позитивно, і утворюється електромагнітне поле, яке концентрує ці мінерали навколо стінок кишечника. Все це разом узяте дає 98% засвоєння.

Рослини відіграють дуже цікаву роль у продукуванні колоїдних мінералів. Вони у своїх тканинах перетворюють металеві мінерали на колоїдні мінерали. Вживаючи ці рослини, ми накопичуємо їх у своєму організмі та використовуємо їх.

Але через те, що в нашому ґрунті немає металевих мінералів, наші рослини, наші врожаї не мають у своєму складі достатньої кількості мінералів. Усі довгожителі, які жили до 120-140 років, мають багато спільного. Вони всі живуть у високогірних селах вище 8000 і 14000 футів вище за рівень океану. У них менше 2 дюймів опадів на рік, зовсім не буває дощів, не буває снігу. Це дуже, дуже сухі регіони. І як, ви думаєте, вони отримують всю свою воду для пиття та іригації? Від танення гірських снігів. Вода, яка виходить з-під цих льодовиків, не така чиста та прозора, як гейзерівська вода, а якщо наповнити склянку і подивитися, то вона жовтувато-біла чи біло-блакитна. Вона містить від 60 до 72 мінералів.

У Тіті-Кака, мені подобається повторювати цю назву, або в Тибеті її називають льодовим молохом. І вони цю воду не тільки п'ють, отримуючи 8-12% абсорбції мінералів, але що більш важливо, вони зрошують землю цією водою рік за роком, урожай за врожаєм, покоління за поколінням вже протягом 2,5 – 5 тисяч років. І у них немає діабетів, серцево-судинних захворювань, високого кров'яного тиску, артритів, остеопорозів, раку, катаракти, глаукоми, немає дефектів у дітей при народженні, немає в'язниць, немає наркоманів, немає податків, немає лікарів і вони живуть 120-140 років без захворювань.

На вашу думку, важливі ці колоїдні мінерали?

І щоразу, коли ви один день не вживаєте мінерали, ви вкорочуєте своє життя на кілька годин або навіть на кілька днів.

Подумайте над цим і будьте здорові!

Dr. Wallach, BS, DVM, ND, 1991 Nobel Prize Nominee, Medicine Текст перекладено українською мовою з фонограми лекції, що відбулася 1994 року.