Захворювання опорно-рухового апарату

 1. Кальцій у нашому організмі

 2. Про що гудуть наші ноги

§ 1. КАЛЬЦІЙ У НАШОМУ ОРГАНІЗМІ

Якщо Ви хочете, щоб Ваші кістки, зуби, нігті, волосся були в ідеальному стані і Ви ніколи не відчули на собі наслідки остеопорозу, щоб усі органи Вашого організму розвивалися та функціонували правильно, щоб Ви ніколи не знали, що таке м'язові судоми, щоб ритм роботи Вашого серця, згортання крові, скорочення м'язів, кров'яний тиск і кислотно-лужна рівновага завжди знаходилися в нормі, щоб Ваша нервова система працювала, як годинник, і ніколи не турбували алергічні реакції, не мучили больові синдроми, щоб холестерин у крові завжди був у нормі та не підводив імунітет, то у Вашому організмі постійно в активній формі має бути необхідна кількість мінералу КАЛЬЦІЮ! Серед поживних речовин, що містяться в організмі у найбільших кількостях, кальцій займає наступне місце після білків, жирів та вуглеводів. Оскільки наша потреба в ньому, порівняно з іншими поживними речовинами, величезна, для нього встановлена і найвища допустима добова норма. Без кальцію ми б фактично перетворилися на желе, оскільки не могли б мати кісток та зубів.

В організмі дорослої людини міститься 1000 - 1200г. кальцію, 99% - вміщено в кісткову тканину та зуби, а 1% - має важливу функцію як внутрішньоклітинний кальцій, кальцій крові та тканинної рідини. Зрозуміло, що кальцій є найважливішим у формуванні кісток. У середньому для дорослого чоловіка потреба в кальції становить 900-1000 мг на день, дорослої жінки – 600 – 700 мг кальцію на день, який надходить у наш організм з їжею.

У нормі в здоровому організмі зберігається стійка рівновага кальцію, тобто кількість кальцію, що надійшов в організм, дорівнює кількості кальцію, виведеному з організму. Всмоктування кальцію відбувається в кишечнику, виведення - кишечником, нирками та в дуже невеликій кількості потовими залозами.

Ефективним засобом для виведення солей важких металів з організму є фітокомплекс «Клінхелп»Основна необхідність кальцію в організмі обумовлена формуванням та постійним оновленням кісткової тканини та скелета. Кісткова тканина та скелет активні: вони постійно оновлюються.

У кістках відбуваються два протилежні процеси – руйнування та відновлення. Свіжий кальцій надходить у кісткову тканину і під впливом різних процесів перетворюється на структуру кісткової тканини. У відповідь на це із структури кісткової тканини виділяється ослаблий кальцій і, надходячи в кров, прямує до нирок для переробки або виділення. У молодих людей процес формування кісткової тканини переважає її розсмоктування, але це співвідношення з віком змінюється і кістки поступово стають порізними і легкими.

З роками, якщо організм відчуває нестачу у вітамінах та речовинах, необхідних для виведення зі скелету важких металів, скелет накопичує велику кількість токсинів, важких металів та інших шкідливих речовин, які деформують кісткову тканину, призводять до сольових відкладень та інших захворювань опорно-рухового апарату та найчастіше до остеохондрозу. А поступове вікове зниження виділення в організмі гормонів щитоподібної залози й естрогенів призводить до гальмування нарощування кісткової тканини та розвитку остеопорозу.

Про переваги кальцію можна розповідати, заглиблюючись у тонкощі, практично нескінченно, і чим більше людина дізнається про нього, тим більше усвідомлює його важливість для власного здоров'я. Але знати – одне, а зробити так, щоб захиститись від проблем, пов'язаних з відсутністю достатньої кількості цього мінералу в організмі, – зовсім інше. Насправді, кальцію навколо нас достатньо: його можна в достатній кількості одержати з їжею, харчуючись щодня твердим сиром, сиром зі сметаною та запиваючи все це кількома склянками молока; або у вигляді монодобавок, але вся проблема в тому, що самого по собі кальцію недостатньо для його вміщення до кісткової тканини. Для того, щоб кальцій став учасником у процесах формування кісток, в організмі в достатній для цього кількості повинен бути цілий ряд допоміжних вітамінів, мінералів, білків, амінокислот та гормонів.

Фітокомплекс «О.К.»І в наших силах допомогти самим собі нормалізувати всі процеси за участю кальцію і таким чином запобігти багатьом захворюванням. Ефективним помічником у разі буде комплекс «О.К.» (Остео-Комплекс), до складу якого, крім кальцію, вміщено прозери, які постачають організм усіма необхідними для кальцієвого обміну вітамінами, мінералами, амінокислотами, білками та іншими речовинами; та хвощ польовий, який нормалізує кальцієвий обмін у нирках.

Після того, як кальцій засвоївся (надійшов з кишечника в кров), він потрапляє в нирки, де з нього формуються необхідні для організму форми та сполуки. Потік кальцію, що обробляється нирками, в 20 разів перевищує кількість кальцію, який всмоктується в кишечнику. За добу в нирках фільтрується і знову всмоктується в кров близько 11 г кальцію. Частина відфільтрованого кальцію, який не може бути заново використаний, виводиться з організму, але його частина (97 – 99%) всмоктується назад у кров і прямує до різних органів.

Саме хвощ польовий, який є в складі комплексу  «О.К.», благотворно впливає на нирки та сечовивідну систему загалом, таким чином сприяючи нормалізації функцій нирок у формуванні кальцієвого обміну.

Наступна заслуга комплексу «О.К.» в тому, що його складові містять у собі складні речовини (фітогормони), які, потрапляючи в організм, сприймаються ним як гормони та беруть він їх функції.

Чому це важливо? Наприклад, такий гормон, як паратгормон, регулює всмоктування кальцію в кров у кишечнику та нирках, кальцитонін – його виведення з організму, гормони щитоподібної залози стимулюють формування волокон кісткової тканини, а жіночий статевий гормон естроген відповідає за мінералізацію кістки (перехід кальцію з різних сполук у тверду структуру кісткової тканини). З віком гормональна система виділяє все менше і менше необхідних гормонів, а, як Ви знаєте, у жінок після 35 - 40 років, особливо після настання менопаузи (клімаксу), взагалі порушується гормональний баланс, і, наприклад, такий гормон як естроген практично повністю перестає вироблятися організмом. Це – головна причина масового захворювання на остеопороз, який спостерігається у жінок після цього віку. Секрет «чудодійної» сили комплексу  «О.К.» якраз в тому, що в його складі є фітоестрогени та інших фітогормони.

Жінкам у віці після 35 років для зниження ризику захворювання на остеопороз і для зниження ризику перелому шийки стегна, викликаного остеопорозом, слід обов'язково вводити регулярне вживання комплексу  «О.К.» через кожні 3 – 5 місяців.

До складу комплексу  «О.К.» входять тільки органічні форми мінералів, що легко засвоюються, такі як цинк монометіонін, цитрат кальцію, отриманий зі стулок морських молюсків, гліцинат магнію.

Ви вже переконалися, що просто кинути в кишечник кальцій недостатньо, що потрібна ще велика кількість допоміжних елементів, щоб цей кальцій не просто засвоївся, а сформував кісткову тканину?

Отже, комплекс «О.К.» – один із унікальних препаратів, що сприяє формуванню колагену, відновленню процесів формування кісткової тканини та мінералізації кістки.

І не дивно, що  «О.К.»  – один із найбільш затребуваних фітокомплексів!
Комплекс «О.К.» ефективний для профілактики та при лікуванні патології кістки (переломи, остеоміеліти, остеопороз, остеомаляція, остеохондроз).
При переломах перед тим, як почати вживати комплекс «О.К.», слід обов'язково переконатися, що кістка зростається правильно, тому що вживання цього фітокомплексу значно прискорює процес зрощування кістки.

Також комплекс  «О.К.»  фективний при патології сполучних тканин (розтягування, запалення суглобів).

Крім того, комплекс «О.К.» рекомендовано:

 • у другій половині вагітності та при годуванні груддю, щоб заповнити нестачу кальцію в організмі та запобігти руйнуванню зубів;
 • для профілактики зубного карієсу, пародонтозу та для зміцнення щелепної кістки;
 • для зміцнення нігтів та запобігання їх ламкості;

 

Як додаткові дії «О.К.» буде незамінним при:

 • отруєннях свинцем (особливо актуально для тих, хто працює у поліграфічних цехах);
 • кровотечах - маткових, носових, легеневих, гемороїдальних;
 • інфекціях сечовивідної системи (цистит, пієлоцистит, пієлонефрит);
 • для профілактики утворення каменів і піску в нирках;
 • пухлинах при серцевій патології, також зміцнює м'язово-зв'язковий апарат серця;
 • артеріальній гіпертензії (підвищений тиск) у поєднанні з фітокомплексом «Фрілайф»;
 • болі в ногах: зміцнює стінку судин нижніх кінцівок, тим самим покращує відтік крові, знімає набряк і біль при тривалому стоянні або ходьбі, перешкоджає утворенню варикозу та тромбофлебіту;
 • випадінні волосся;

 

А також комплекс «О.К.»:

 • зміцнює імунну систему, сприяючи утворенню імуноглобулінів;
 • перешкоджає розвитку пухлинних захворювань, зокрема аденоми передміхурової залози та фіброміоми матки;
 • сприяє профілактиці простудних захворювань;
 • оздоровлює шкіру, нігті та волосся;
 • має заспокійливу дію, нормалізує сон;
 • є природним джерелом вітамінів, біологічно активних речовин, амінокислот, мікроелементів та рослинних ферментів.

Як Ви вже зрозуміли, комплекс «О.К.» – це справді унікальний, життєво необхідний фітокомплекс, який обов'язково має перебувати у будинку кожного. Він необхідний усім: чоловікам, які не хочуть з віком втрачати своє волосся і потім ховати свою голову під кепкою; дівчатам, які хочуть зміцнити свої нігті та волосся, особливо, коли вони готуються стати чи стали матерями; жінкам після настання менопаузи; людям у пенсійному віці, щоб залишатися на ногах якнайдовше, а не проводити залишок свого життя в ліжку; людям з порушеннями кальцієвого обміну та з різними захворюваннями кісток та суглобів.

Лікар-гастроентеролог Г. Брославець

 


 

§ 2. ПРО ЩО ГУДУТЬ НАШІ НОГИ

Наш організм – унікальний витвір природи, яка «продумала» всі можливі нюанси для того, щоб наші рухи були легкими, природними, невимушеними. І будова наших суглобів – це одне з підтверджень цієї унікальності, адже будь-який наш рух – це насамперед робота суглобів. Наше завдання – розумно користуватися цим механізмом і стежити за тим, щоб він не виходив з ладу передчасно. А для цього озброїмося елементарними знаннями.

Хвороби суглобів – одна з найактуальніших тем сучасної медицини. Кожен третій чоловік і кожна друга жінка страждають від тяжкості в ногах. Ноги болять, «гудуть», «німіють», набрякають, їх «зводить» – безліч епітетів! А може, це ноги кричать про допомогу? Адже часто різні і часом важкі захворювання починаються з ніг. Чи можна далеко піти на своїх двох, якщо не прислухатися до цих сигналів «sos»?

Початкові етапи захворювання – це «золота» пора для своєчасного, правильного та повного лікування. Як прикро, що майже в 95% випадків цей момент буває втрачено! Що зазвичай бентежить? Вік. Біль у ногах, у спині почав з'являтися у молодих людей і навіть у дітей. Які батьки не чули хрускіт під час присідання своїх чад, кому при цьому ортопед не пояснював, що це нестача «мастила» (синовіальної рідини) у суглобі. На прийомі лікарю ніколи читати лекції, як берегти суглоби і до чого призведе в майбутньому нестача «мастила». Такі порушення суглобів – привід терміново задуматися про стан здоров'я пацієнта, особливо про його шлунково-кишковий тракт, імунну та вивідну систему..

Суглоби складаються з різних частин: суглобової капсули – своєрідного мішка, що оточує суглоб і щільно з'єднує кістки; синовіальної оболонки, яка вистилає суглобову капсулу зсередини і виділяє змащувальну та живильну хрящ синовіальну рідину; хряща, який покриває кінці кісток і утворює таку гладку поверхню, що при русі кінці кісток легко ковзають один по одному; зв'язок, що з'єднують кістки між собою та утримують їх у правильному положенні; сухожиль, що з'єднують м'язи з кістками та забезпечують м'язам можливість керувати тілом і надавати суглобам стійкості; бурси - маленьких, заповнених рідиною мішечків, які розташовані в особливо важливих місцях суглоба та захищають зв'язки та сухожилля від зносу.

Інфекції та алергії, деякі соматичні та шкірні хвороби, ослаблена мікроциркуляція та лімфодренаж, обмінні та ендокринні порушення, ендоекологічні порушення (накопичення токсичних речовин в організмі), а також нестача біологічно активних речовин та пластичного матеріалу для відновлення тканин та, звичайно ж, стан імунної системи можуть бути причиною захворювання суглобів (дивись «Роль імунної системи...», «Імунна формула», «Прозери», «Солод житній»). Незначне пошкодження однієї з частин суглоба (не кажучи вже про травми), надмірне навантаження на непідготовлений тренуваннями суглоб, особливо якщо ще й незручне взуття, тривала вимушена поза, можуть також призвести до хвороби суглобів.

Суглоби постійно оновлюються. Усередині них щомиті проходять процеси руйнування застарілих і пошкоджених хрящових структур суглоба та відтворення нових. Для цього завжди потрібний пластичний матеріал. При травмах, що повторюються, а також при хронічних перевантаженнях (особливо з віком, коли процеси відновлення протікають повільніше процесів руйнування) відбувається передчасна дистрофічна зміна хрящової тканини, запалення хрящової поверхні і обмеження рухливості суглоба.

Захворювань опорно-рухової системи багато. Серед них найчастіше зустрічаються артрити та артрози.

Артрит – запалення суглобів інфекційної та алергічної природи, що супроводжується болем у суглобах, набряком, почервонінням, підвищенням температури, обмеженням рухів, а в майбутньому – деформацією, зменшенням рухливості ураженого суглоба. Зустрічаються захворювання одного суглоба – моноартрит, та кількох суглобів – поліартрит.

Артроз (повна назва – деформувальний остеоартроз). Зі всіх суглобових захворювань 85% – артрози. Артроз - це захворювання, при якому хрящ, що покриває поверхню суглобів, розтріскується і стоншується і, зрештою, зовсім зникає. Чіпляючись один за одного, суглобові поверхні кісток переміщаються «зі скрипом», деформуються, обростаючи по краях шипами, які й ускладнюють рух. Особливо страждають від артрозу тазостегнові, колінні та гомілковостопні суглоби та зчленування хребта.

У середньому після 45 років кожна друга людина страждає на цю недугу, причому жінки схильні до захворювання на артроз вдвічі частіше, ніж чоловіки.

На відміну від запальних захворювань суглобів (артритів), артроз проявляється не відразу і різко. Спочатку легка хвороба, що швидко проходить у суглобі – мало хто зверне на таку увагу. Ці симптоми можуть повторюватися роками. Згодом поступово больовий синдром у суглобах виникає до кінця дня або на початку ночі, а після сну виникає цілком явний стан ранкової скутості. Розвиваючись, артроз призводить до періартриту (запалення навколишніх суглобів тканин), синовііту (запалення оболонки, що вистилає порожнину суглоба). Ці стадії захворювання артрозу надзвичайно болючі та різко обмежують рухливість та працездатність людини.

Як же запобігти появі артритів і артрозів, а якщо симптоми захворювань вже є, позбутися їх?

 

Скинемо тягар із ніг!

 

При цих захворюваннях традиційна медицина використовує медикаментозне лікування за допомогою лікарських препаратів, але основна проблема полягає в тому, що всі вони можуть використовуватися лише нетривалий час (2 – 4 тижні), тому що мають багато побічних дій та протипоказань. І чим ефективніший знеболювальний засіб, тим більше ускладнень воно згодом викликає. Найчастіше застосовуваний засіб при набряках і гострих болях у суглобах – нестероїдні протизапальні засоби, однак, вони не рідко викликають ушкодження слизової оболонки шлунка, аж до утворення ерозій та виразок, негативно впливають на нирки, кровотворну функцію кісткового мозку. Процеси регенерації хряща потребують тривалої дії. Це з особливостями будови і кровопостачання суглобів. Хрящова поверхня живиться за допомогою синовіальної рідини, а не за допомогою капілярів, як більшість органів, тому процеси оновлення його відбуваються дуже повільно, а отже, і прийом препаратів має бути тривалим. Мають безліч побічних дій, лікарські засоби для цього непридатні.

Лікування захворювань суглобів має бути комплексним, з урахуванням причини, що викликала дане захворювання, стадії захворювання (гостра, підгостра або хронічна), «стажу» захворювання, віку пацієнта та супутніх захворювань. Гострий період потребує інтенсивного стаціонарного лікування.

Підгостра та хронічна стадія, а також широко поширені захворювання суглобів аутоімунного характеру, пов'язані з ендокринними та обмінними порушеннями, (остеоартрит, ревматоїдний артрит, подагра, деформуючий остеоартроз, остеохондроз), травми, остеопороз потребують тривалого лікування, тому синтетичні препарати, які мають безліч побічних ефектів, у жодному разі не повинні використовуватися. Крім того, при лікуванні суглобового синдрому лікарські засоби повинні відповідати кільком умовам. Вони повинні:

 • усувати запальну складову,
 • покращувати мікроциркуляцію як у хворому органі, так і організмі вцілому,
 • забезпечувати доставку поживних речовин до хворого суглоба,
 • надавати організму повноцінне збалансоване легкозасвоюване харчування,
 • покращувати функцію ШКТ, відновлювати всмоктування в кишечнику,
 • нормалізувати обмін речовин – білковий, жировий, мінеральний,
 • розсмоктувати тканину, що утворилася в процесі запалення, що обмежує рухи.

Всім цим вимогам відповідають натуральні фітокомплекси компанії «Чойс», що дозволяють поставити на ноги пацієнта навіть у занедбаних стадіях захворювання! Це група фітокомплексів, що усувають суглобовий синдром: «Комфорт», «О.К.», «Фрілайф», «Омега», «Імунна формула». Завдяки своєму складу, вони впливають на всі ланки патологічних порушень кістково-хрящової та сполучної тканини, допомагають людині впоратися як із запаленням, так і з дегенеративними процесами у суглобах та кістках, що у свою чергу покращує якість та комфорт її життя.

До складу комплексу «Комфорт» вміщено компоненти (прозери, брусниця, верес звичайний, пирій повзучий, лопух великий, селера, босвелія, глюкозамін, хондроїтин, вітаміни В5 та В6, метіонін, мідь, марганець), які є найбільш ефективними при профілактиці захворювань суглобів: знімають запальні реакції у суглобах та сполучних тканинах; перешкоджають руйнівному процесу в хрящовій тканині та сприяють її якнайшвидшому відновленню; відіграють важливу роль у формуванні та відновленні кісток, хрящів, зв'язок, сухожиль; відновлюють якісний склад синовіальної рідини суглобів; сприяють відновленню суглобових поверхонь та перешкоджають їх руйнуванню; посилюють вироблення синовіальної рідини у просвіті суглоба; сприяють розчиненню та виведенню «сольових» відкладень на суглобових поверхнях;

Основними активними компонентами є:

Глюкозаміну сульфат — це сіль природного аміномоносахариду глюкозаміну, фізіологічно присутнього в організмі людини. Відновлює ендогенний дефіцит глюкозаміну, стимулює синтез протеогліканів та гіалуронової кислоти синовіальної рідини. Збільшує проникність суглобової капсули, відновлює ферментативні процеси у клітинах синовіальної мембрани та суглобового хряща. Гальмує розвиток дегенеративних процесів у суглобах, відновлює їхню функцію, зменшуючи суглобові болі. Глюкозамін впливає на обмін у хрящовій тканині.

Хондроїтину сульфат — високомолекулярний мукополісахарид, що уповільнює резорбцію кісткової тканини та знижує втрату кальцію. Покращує фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині, прискорює процеси її відновлення, гальмує процеси дегенерації хрящової тканини. Перешкоджає колапсу сполучної тканини, інгібує ферменти, що викликають ураження хрящової тканини, стимулює синтез глюкозаміногліканів, сприяє регенерації суглобової сумки та хрящових поверхонь суглобів, збільшує продукцію внутрішньосуглобової рідини. Зменшує болючість та збільшує рухливість уражених суглобів.

Активні компоненти босвелії гальмують запальні реакції у сполучних тканинах, суглобах, зменшують набряки, стимулюють кровообіг, зміцнюють кровоносні судини у суглобових тканинах, а також сприяють відновленню пошкоджених кровоносних судин

Комплекс «Комфорт» призначений для природної біокорекції опорно-рухового апарату.